Android 5 cebimizde mi gizli?

Google'ın KitKat'a gizlediği sürpriz yumurta, Android 5.0'ın adıyla ilgili ipucu veriyor olabilir mi

Android 5 cebimizde mi gizli?

Android'in KitKat sürümünde, ayarlar menüsünde bulunan sürpriz yumurtayı etkinleştirmeyi hiç denediniz mi? Bunu yaptıysanız, ekrana gelen simgelerden bazılarının mevcut Android sürümleriyle ilgisi olmadığını fark etmemiş olabilirsiniz. Yani Google, muhtemelen bugün tanıtacağı yeni Android sürümü hakkında bize aradığımız ipucunu çoktan vermiş olabilir.

Android 4.4.3 ile çalışan Nexus 7'de fark edilen yeni logolar arasında yeni bir donut, baston şeker, krem karamel, kare şekilli katmanlar ve "Key Lime Pie" olduğu düşünülen bir dilim simgesi var. Key Lime Pie'ın bir süre önce Android 4.4'ün adı olduğu düşünülüyordu, ancak onu daha sonra KitKat olarak tanımıştık.


Ancak kutucuklar arasındaki bu dilim, Key Lime değil, Android 5 ile bağlantısı kurulan "Lemon Meringue Pie" ("Limonlu Beze Pasta") da olabilir. Bununla birlikte bu kutucuklar, sürümlerin eski isimleriyle alakalı da olabilir. Candy Cane'in Cupcake, Lime Pie'ın KitKat olarak ortaya çıkmış olması gibi.

En net cevabı bu akşam Türkiye saatiyle 19:00'da başlayacak olan Google I/O etkinliği, büyük ihtimalle verecek.


Sözkonusu sürpriz yumurtayı Android KitKat'lı cihazınızda kendiniz denemek isterseniz, Ayarlar > Telefon / tablet hakkında yolunu izleyin ve ekranda bir "K" logosu görene kadar "Android sürümü" üzerine dokunup bırakın. Bunun ardından parmağınızı ekrana basılı tutun, ardından aynısını tekrar yapın.


Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: CHIP Online