Yeni Yazısı > Tadını çıkarmak varken - 22.06.2014

Tadını çıkarmak varken
22 Haziran 2014

Cinsellikle yeni tanışanların ateşleri sönmüyor. Ne kızlar ne de erkekler ilişkiye doymuyor. Bu dönemde bazıları yemeden, içmeden kesiliyor, kimi yorgun düşüyor. Neden bu acele? Her şeyin tadını çıkarın. İlişkiyi zamana yayın ki yorgun düşmeyin.

Zarı yırtık mı, değil mi?

18 yaşındayım, kız arkadaşımla evliliği düşünüyoruz. Kız beni ilişkiye girmek için zorluyor. Ben kızlık zarının yırtık olduğundan şüpheleniyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, evliliğe karar verip son noktayı koyana kadar zarı seni ilgilendirmez. Evlilik kararı eyleme geçince çok merak ediyorsan kızı incitmeden, onun duygularını yaralamadan genel bilgilerini de artırarak her şeyi öğrenirsin. Ama şimdi atacağın her adım yanlıştır.

İlişkiye girmeye çekinirse?

Penisim çok büyük. Evlenince ilk geceden çok korkuyorum. Ya evleneceğim kişi benimle ilişkiye girmeye çekinirse ne olacak?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki çekinecek. İlk defa yaşayacağı bir olay. Hele ilklerde bir tür sıfır noktasında. Evlenirken bu konulara dikkat et. Gözü kara atlayıp her şeyi tarumar etme. Zor yoldasın. Umarım uygun birini bulursun.

Kanamam olmadı

2 kez ilişkiye girdim. Ama kanamam olmadı. Acaba kız mıyım, değil miyim? Evlenirsem kızlık zarım kanar mı? Doktora gidemiyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarın esnek. Penisin boyutlarıyla ilgili olarak evlendiğinde kanayabilir. Kanamama olasılığı yüzde 50 üzerinde. Şu anda yapılacak bir şey yok.

Karım cinsellikten soğudu

15 yıllık evliyim. Karım 2 yıldır depresyon tedavisi görüyor. Cinsellikten soğudu. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, yeniden bir tedavi gerekiyor. Yani cinsel terapi. El ele vereceksiniz, uzmana gideceksiniz. Üstesinden gelmeye çalışacaksınız. Sanırım başaracaksınız.

İlişkiye girince canım yanıyor

20 yaşındayım. Nişanlımla ilişkiye girdik. Ama ben kan gelmedi. İlişkiye girdiğimizde canım yanıyor. Sizce kızlık zarım yırtılmış mıdır?

CEVAP

Sevgili okurum, yırtılmadı. Acıma da kasılmadan. Uzun sürerse o ağrılar giderilmeli. Çünkü cinselliğin ana yapısı zevklenme zarar görmemeli.

Doyumsuzluğumu nasıl yenerim?

Günde 2-3 kere ilişkiye giriyorum. Duş aldıktan sonra tekrar istiyorum. Bu da 5-6’yı buluyor. Doyumsuzluğum karşısında ne yapmam gerekiyor? Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, perhiz denen bir şey var. Perhiz için irade denen bir şey var. İrade içinde güçlü kişilik denilen bir şey var. Üçünü yan yana getir bir kokteyl yap. Sabah-akşam birer bardak iç. Afiyet olsun.

Orgazmdan alınan zevk fark eder mi?

27 yaşında, nişanlı kızım. Yakında düğünüm var. Mastürbasyon yaparken zevkle cinsel ilişkide yaşanan orgazm aynı mı? Yoksa ikisinden de farklı şekillerde mi zevk alınıyor?

CEVAP

Değerli okurum, kişiden kişiye değişir. Ama şu kesin. Çoğu zaman klitoris orgazm özellikle genç kızlarda ya da cinselliğe hazır olmayan kadınlarda, erkekten yana beklediğini bulamayanlarda üstün gelir. İşin doğası vajinal orgazmı yakalamak. Klitoris de o arada zevk odağı olarak kullanılabilir.

Sakallarım çıkmadı

20 yaşındayım. Ergenliğe giremedim. Ne sakal çıktı ne de üreme organımda bir değişiklik var. Benden 5-6 yaş küçük olanların bile sakalları var. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, sakalların erkeklikle bağlantısı yok. O genetikle ilgili. Yumurtaların büyüklüğü bir badem kadarsa, kasık kılların çıkmışsa, penis fonksiyonların yerinde ise benden sağlam raporunu aldın. Buna rağmen daha kesin bir teşhis için bir üroloji ve endokrinoloji uzmanına gidebilirsin.

Karşı cinsi görünce fena oluyorum

17 yaşındayım. Karşı cinse dokunur dokunmaz penisim pantolonumu yırtacakmış gibi oluyor. Bu normal bir durum mu?

CEVAP

Sevgili okurum, pantolonu yırtmadığı sürece normaldir. Kuşkun varsa sağlam pantolon giy.

Erken boşalıyorum

22 yaşındayım. Erken boşalıyorum, sadece 1-2 dakika sürüyor. Cinselliği düşününce çabuk boşalıyorum. Aklıma getirmezsem biraz daha uzun sürüyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, psikolojik, heyecan, antrenmansızlık...

Şimdilik doktora başvurmayacaksın. Bu konu bir tedavi sürecine bağlı. Varsayalım ki yemek iştahın yok. Doktor da sana iştah şurubunu verdi. Onu deneyeceksin ama ortada yemek yok, aynı bunun gibi. İdaret et, sürekli bir partner bulunca hangi uzman kafana yatıyorsa ona git.

GÜNÜN SORULARI

Pompalı tüfek tutukluk yaptı

23 yaşındayım, garson pompalı tüfeğime çay döktü. Tüfek tutukluk yapıyor. Atışlara gidemiyorum, ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli avcım, gez, göz, arpacık bas tetiğe. Gümmm! Bıldırcın yerde. Bir daha bastığında kekliğin kanatları kırıldı, uçamıyor. Bu uçarı kekliğin kanatları artık onu taşımıyor. Bir hafta tüfek omuzda, av çantan (Yani para çantan) cebinde gez-gözden önce, gez-gör’desin. İki laklak bir şakşak, kıza bir de hediye alsak derken bas tetiğe...

Sülün ayaklarının dibinde. Sana “Kıyma bana” der gibi bakıyor. Senin pompalına çay ne yapar ki? Asit olsaydı devreye girerdim!!! Sen bu benzetmeyi silah olarak kullandığın sürece benden yardım bekleme. Kızları saf ve avanak belleme. Sana yüreklerini açmışlarsa, fırsat bilip başka yerlerini elleme.

Sürekli mastürbasyon yapıyorum

18 yaşındayım. Sürekli mastürbasyon yapıyorum. Çalışırken aklıma geliyor, geceleri kalkıp yapıyorum. Haftada birkaç kez de geneleve gidiyorum. Bu durumdan rahatsızım, ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, ‘Kes hızını, ileride ağlatma el kızını.’ Umutlarla evlenecek zavallının öyküsü şöyle gelecek. 10 yıl sonra senin erkekliğin kıvamını bulacak. Boy pos, tavır, biyolojik elektriklenme derken kızlardan biri seni takibe alacak ve nikah masasına oturtacak. Zar zor neyse o olacak. 10’uncu, 20’nci ve sonraki gecelerde nedense senin hep tuvaletin gelecek. Haftada 1-2 başka amaçlarla oraya gideceksin. Yatağa için ezik, başın eğik döneceksin. Şimdi sen doktorsun: Böyle olursa ne olacak, sen söyle desem. Vereceğin yanıt neyse ben de onu söylüyorum. Bu işe cici mama yeme derler. Sen kaşıklamaya başlamışsın. Umarım, mide fesadına uğramazsın. Düşmüşsün bir kuyuya, sarıl kuyunun haladına, tırman yukarıya.

BÖYLE SORU YOK!

Evlenmek istiyorum

22 yaşında kızım. 6 aylık ilişkim var. Sevgilimle farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bir araya gelince ona hayır diyemiyorum ama sonra üzülüyorum. Ona nasıl hayır derim? Bu ilişki evlilikle sonlansın istiyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, tıbbi yani biyolojik ve de fizyolojik nikah kıyılmış. Psikolojik nikah için de seramoni ve nikahta erkeğin ayağına basmadığın kalmış. Söylediğim biyolojik nikah için 2 şahitten biri benim. Ötekini sen bul. Sonra fizyolojik eşin olan adamın gözlerinin içine bak. ‘Alıp da kaçan’ türünden ise, kendini ağırdan sat. Harcanmadan durumu idare et. Sana evlilik teklif ederse dozunda nazlan. Nikah günü için de hızlan ki demir tavından dövülsün, senin de yüzün gülsün.

GÜNÜN SÖZÜ

Başarıda sonucu yolunuzun engelleri değil, adımlarınızın dengeleri belirler.

H.D.

14