Siyasete başladı Erbakan'ı diline doladı

Cem Yılmaz bu zamana kadar siyasetten hep uzak durmuş, siyasi tartışmalara girmemiş hatta bu yüzden zaman zaman eleştirilere maruz kalmıştı

Siyasete başladı Erbakan'ı diline doladı

Sonunda Yılmaz da siyasete bulaştı. Necmettin Erbakan’ın 84 yaşında Saadet Partisi Genel Başkanı seçilmesine kafayı takan ünlü komedyen, konuyla ilgili iki karikatür yayınladı.

Habertürk'ün haberine göre yeni karikatürlerinde gerçek fotoğraflara konuşma balonları yapan Yılmaz, siyasi karikatürlerini diğerlerini yayınladığı www.cmylmz.com adlı internet sitesinde değil, ağabeyi Can Yılmaz’ın sosyal paylaşımsitelerinde yayınladı.

Yılmaz’ın ‘Akıl Sağlığı Oyunları 1’ adlı karikatüründe, adamları tekerlekli sandalyedeki Erbakan’ı kurultaya yetiştirmeye çalışıyor. Erbakan’ın düşünce balonunda ise “Ihlamur istiyorum, uyumak istiyorum” yazıyor. ‘

Meydanlar Isınmaya Başladı’ adlı ikinci karikatürde ise Süleyman Demirel’in düşünceli bir fotoğrafı var. Demirel, Erbakan’ın seçilmesiyle ilgili olarak “Yaktın beni Necmettin, şimdi kapının önüne dolarlar” diye söyleniyor.