Yeni Yazısı > Şansınızı zorlamayın - 03.06.2014

Şansınızı zorlamayın
03 Haziran 2014

Aşık olmak, sevmek güzel de kıymetini bilene. Gençler birbirinizi tanıyın, anlayın. Flört edin, duygularınız gelişsin. Hiç bilmediğiniz cinselliği yaşamak için bu kadar aceleci olursanız başınıza büyük işler açarsınız. Siz siz olun şansınızı çok zorlamayın...

Kız arkadaşım hamile kalmış mıdır?

17 yaşındayım. Kız arkadaşımla cinsel ilişkiye girdim. Prezervatif yırtıldı. Ben hemen geri çekildim. 1 saat sonra ertesi gün ilacı aldık. Sevgilim hamile olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, uzaktan teşhisle kalmama olasılığı yüzde 99. Yüzde 1’e razı ol, bekle

Sevgilim gebe mi?

Kız arkadaşımla birlikte olurken penisim kondomun içinden çıktı. Spermlerim içine kaçtı, adeti 5 gün kadar geçti. Testler negatif çıkıyor. Ne yapabiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, 15 gün daha bekleyin. Sonra durumu bana yazarsın.

Geceleri boşalıyorum neden?

23 yaşındayım. Geceleri uykuda boşalıyorum. Haftada 3-4 kez oluyor. Nasıl durdurabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, niye durduracaksın? Maşallah kaynak zengin. Fazlası taşıyor. Bir süre sonra geçecek. Ama mastürbasyonu hızlı yapma, kendini yavaşa alıştır ve sert yatakta yat.

Kızlık zarımı diktirsem olur mu?

17 yaşında kızım. Sevgilimle ilişkiye girdim. Kızlık zarımı diktirsem olur mu?

CEVAP

Sevgili kızım, 17 yaşındaki kızın kızlık zarını hiçbir doktor dikmez. Evlendiğinde, gerdek gecesinden birkaç gün önce diktirirsen sonuç alabilirsin. Başka türlü çözüm yok.

Cinsel organım yamuk...

29 yaşındayım ve ikinci evliliğimi yapacağım. Ama ilişkide zorlanıyorum. Çünkü penisim sola eğimli. Bunun sebebi nedir?

CEVAP Değerli okurum, gerçekten eşin için de sorun yaratıyorsa zor olmayan bir operasyonla düzeltilebiliyor. Nasıl olacağını üroloji uzmanlarıyla konuşursun.

Kollarımda derman kalmadı

18 yaşındayım, mastürbasyon yapmaktan kollarımda derman kalmadı. Olmadık yerde benden bağımsız hareket ediyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyonun kolla yapılanını senden duyuyorum. El, bilek, parmak yorulur diyelim ama kola ne diyelim? ‘At sahibine göre kişnermiş.’ Seninki kişnemeyi geçmiş, şahlanıyor. Dikkat şahlanırken bir yerlerini kırmasın sonra yaya kalırsın. Kollara gelince; günde 2 kere 40 şınav çek. Kol zamanla güçlenir, organ ise yorgunluktan yuvasına çekilir. Sen sağ, o selamet, Tanrım sen bizi affet. Eller gitmiş aya, biz hâlâ yaya.

Maçta çabuk yoruluyorum

15 yaşında, futbolcuyum. Mastürbasyon yaptıktan 1-2 gün sonra maça çıkarsam yoruluyorum. Bacaklarım tutmuyor ve yüzümde sivilce çıkıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Taze pırlantam, sen kömürden pırlantalığa geçiş sürecini erken tamamlamış ve ilk milli takıma çıkan oyuncu gibi sahaya yani hayata fırlamışsın. Oyum senden yana. Ancak acelecisin. Böyle giderse acele evleneceksin, hemen çocukların olacak. Bu kargaşada futbolda yedek oyuncu bile olamayacaksın. Baksana, mastürbasyondan sonra işkenceden çıkmış tutsaklar gibi yüzün, gözün çarşamba çanağına dönmüş. Nereye koşuyorsun? Koşarken neden kendinle kapkaççılık oynuyorsun? Beden sana ve tutkularına kırmızı kart gösteriyor!!! Ya mastürbasyon ya dinamizm, ikisi bir arada olmaz diyor. Ben dinamizimden yana oyumu kullanıyor, onu yitirme diyorum.

Kız arkadaşım korkuyor ama istiyor

Penisim büyük. Kız korkuyor ama ilişkiye girmeyi çok istiyor. Bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, önerecek bir şey bulamadım. Bir yerde bir not var, onu sana okuyorum. Organla uzlaşmanı sağla. Kimsenin kanına, canına dokunma. Sabırlı ol, üzerine çökmüş bu çileyi çekmeye hazırlıklı ol. Kıza zarar verme.

Haftada 2 kere birlikte oluyoruz

17 yaşındayım, sevgilimle haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz. Bu bir sorun yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, yaratmış bile. Alışmış, bir periyoda bindirmişsiniz işi. Bir gün kız arkadaşın gittiğinde yani ayrıldığınızda yine canın çekecek, deli gönül bir başkasını arzu edecek. Ula kıyım makinesi mi olacaksın? O kızların bir kısmı da senin arkadaşın, kardeşin, öyle gör.

Yaptıklarımdan çok pişmanım

21 yaşında kızım. Daha önce ilişkilerim oldu ama geriye dönüp bakınca kendimi çok suçlu hissediyorum ve pişmanlık duyuyorum. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, olan olmuş. Şimdi aklın başına gelmiş. Hayatta her kötü şey bile bir kazanımdır, ders almasına bilene. Hayat senin, çok da gözünde büyütme. Ama önündeki yılları da harcayıp gitme.


Acaba eşim mastürbasyon yaptığımı anlar mı?

19 yaşında kızım. Ben mastürbasyon yapıyorum. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Ancak merak ediyorum acaba kızlık zarıma bir zarar verir miyim? Evlendiğim zaman eşim bunu anlar mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, mastürbasyon olabilir, yap. Vajinaya bir şey girmediği sürece kızlık zarı kanamaz. Mastürbasyon sayısı eğer çoksa haftada 1-2’ye indir. Evlendiğinde de eşin mastürbasyon yaptığını anlamaz. Kendinle barışık ol. Şimdilik kafandaki bu yanlış düşünceleri hemen kov.

Eskisi gibi zevk almıyorum

42 yaşındayım. Eşimle ilişkiden zevk almıyorum. Eşim de şikayetçi. Ben ilişkiye girdiğim zaman heyecanlanıyorum ve ereksiyon olmuyorum. Sizce bu bir hastalık mı? Eşimle ayrılma noktasına geldik.

CEVAP

Değerli okurum, kesinlikle ayrılmayın. Kimbilir kaç yıllık evli olduğun hanıma karşı bu heyecan neden? Aşk heyecanı ise alkış. Başaramama heyecanı ise, korku penisin performansını olumsuz etkiliyor. Ayrılmayı sen istiyorsan galiba gözün dışarda. Evliliğinizi gözden geçirin. 6 ayın sonundaki tabloya göre karar verelim. Bir uzmanla da konuşabilirsiniz.

Erken boşalmanın çözümü nedir?

42 yaşındayım, 16 yıllık evliyim. 6-7 yıldır erken boşalma sorunum var. Bu sorunun çözümü için bana ne önerebilirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, yardım için iki kelime söyleyeceğim, bu yetecek. Ancak köşemiz boş kalacak. Bu nedenle yapacaklarını değil de yapmayacaklarını sıralayayım. Önce kafaya takmayacaksın. Kadına, kıza erotik gözle bakmayacaksın. Sevgili eşinle işbirliği yapacaksın. Gerek teknikte gerek baştan sona o sürede başka şeyler düşeneceksin. Örneğin; komşunun kıskançlığına ya da iş yerindeki müdürün aksiliklerine, sistemin olumsuzluklarına kafa yoracaksın. O sırada yatakta iç ve dış sorunlarla satranç oynayacaksın. Bunlar yetmezse, çocuklardan beklentiler sana illallah derdirtir ve de ilaç gibi gelir. Profesyonel yardım alacaksın ve karını yarı yolda koymayacaksın.

Günün sözü

Kış aşkları kapalı, yaz aşkları açık alanlarda serpilir. H.D.

14