Yeni Yazısı > Mutlu bir ilişkinin 10 sırrı - 26.06.2014

Mutlu bir ilişkinin 10 sırrı
26 Haziran 2014

Etrafınıza şöyle bir bakın. Nerede mutlu ve sağlıklı ilişki görseniz hepsinin belirli ortak özellikleri olduğunu fark edeceksiniz. Ne kadar kısa ya da uzun süredir birlikte oldukları fark etmez, mutlu sevgililer bazı şeyleri farkında olarak ya da olmadan aynı şekilde yapar. İşte onların yaptığı ve her gün mutlu olmak sizin de yapabileceğiniz (bilinen ama unutulan) sırlar…

1-    Birlikte yatağa gidin

Eğer aynı evde yaşıyorsanız aynı anda yatağa gitmeye çalışın. Sevgiliniz koltukta uyuya kalsa bile onu orada bırakmayın. Tatlı tatlı yatağa çağırın. Unutmayın çift olarak yapabileceğiniz en basit ve sağlıklı şey aynı anda yatağa girip birlikte yataktan çıkmak. Onun sabah erken kalkması gerekiyorsa siz de kalkın. Onu yolcu edin sonra istiyorsanız tekrar uyuyun. Çift olmanın en keyifli ve en özel anlarını o yatakta geçireceğinizi unutmayın!

2-    Ortak ilgi alanları yaratın

Her şeyi birlikte yapmak zorunda değilsiniz ama birlikte yaptığınız bir şeyler mutlaka olsun. Bu ister beraber izlenen bir dizi olsun isterse keyif alınan bir hobi. Önemli olan ikinizin de eşit derecede zevk alması.

3-    El ele tutuşun, öpüşün, sarılın

Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin hala sevgili olduğunuzu unutmayın. El ele tutuşun, günde en az birkaç kez öpüşün ve her gördüğünüzde ona sarılın! Vücut dilinizle ona duyduğunuz sevgiyi hissettirin. Böyle aranızdaki elektrik hiç sönmeyecek, tenleriniz birbirinizi istemeye devam edecek!

4-    Sevginizi dile getirin

Nasılsa onu sevdiğimi biliyor demeyin! Kelimelerinizi kullanın! Onu sevdiğinizi hissettirmeniz yetmez, duymasını da sağlayın. İsterseniz o büyülü kelimeleri yani “Seni seviyorum”u kullanın isterseniz kendi yönteminizle dile getirin. Nasıl söylediğinizin önemi yok, önemli olan söylemeniz.

5-    Birlikte görülmekten gurur duyun

Sevgilinizi kolunuza takın ve onunla gurur duyun! Onu tanıştırırken sadece adını kullanmayın. Sevgilim, hayatım, eşim gibi sıfatları unutmayın. Başkalarına çift olduğunuzu göstermeniz ve bunu gururla yapmanız en çok onu mutlu edecektir.

6-    Biz olun

Planlarınızı yaparken, sadece gelecek için değil şimdi için de “biz”i düşünün. Hem bir olun hem birey olun. Özgürlüğünüzü elden bırakın diyen yok. Birey olmaya devam edin ama onunla “bir” olmayı unutmadan! Onun varlığını, duygu ve düşüncelerini hiç unutmayın.

7-    Buluşma günleriniz olsun

İlişkiler ilerledikçe rutine bağlar. Rutin her zaman kötü bir şey değildir. Ancak rutinin içinde kaybolmayın. Birbirinize vakit ayırmayın ihmal etmeyin. Birlikte ve baş başa vakit geçirmek için fırsatlar yaratın. Normalde yaptığınız şeylerin dışına çıkın. Ayda en az birkaç kez çift gecesi yapın. Dışarıda buluşun, ilk buluşmalarınızda olduğu gibi ne giyeceğinizi, nereye gideceğinizi planlayın. Sevgilinizle tekrar çıkmaya başlayın.

8-    Birlikte terleyin

İster yemeklerden sonra yürüyüş yapın, ister birlikte spora yazılın isterseniz de terinizi yatakta atın! Hangisini seçerseniz seçin birlikte terleyin, nabızlarınızı birlikte hızlandırın. Yorgunluğu bile paylaşın. Hem ilişkinize hem bedenlerinize hareket katın!

9-    Yatağa küs girmeyin

Yataklarınızı asla ayırmayın ve yatağa asla küs girmeyin. Gün içinde ne yaşarsanız yaşayın onu çözmeden yatağa girmeyin. Günlerce küs kalmak gibi bir hata yapmayın. Aynı hayatı ve yatağı paylaştığınızı unutmayın. Bırakın sorunlar yatak dışında kalsın!

10-    Sürprizleri unutmayın

Her gün çiçekler çikolatalar alın demiyorum ama hiç beklemediği anlarda onu şaşırtın. Eve gelirken marketten bile olsa ona ufak bir şey alın. Çalıştığı yere beklemediği bir anda bir sürpriz yollayın. Yüzündeki gülümsemenin kaynağı olmaktan da gurur duyun!

10