Mısır'da 'Mübarek' çatışması

Mısır'ın başkenti Kahire'de Mübarek taraftarlarıyla muhalifler arasında çatışma çıktı. Mübarek yanlıları meydana at ve develerle girdi. Çatışmalarda yüzlerce kişi yaralandı, ölenler var. Saldırganların üzerinden polis kimliği çıktığı söyleniyor

Mısır'da 'Mübarek' çatışması

Mısır'da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in Eylül'deki seçimlerde tekrar aday olmayacağını açıklaması, Tahrir Meydanı'ndaki protestolarının bugün de devam etmesine engel olmadı.

Göstericilerin, Tahrir Meydanı'na gelen Mübarek taraftarlarıyla çatıştığı bildirildi. Associated Press ajansı, iki grubun birbirlerine sopalarla vurduğunu, çatışmada yaralananlar olduğunu bildirdi.

Mübarek yanlısı bazı göstericilerin atlar ve develerin sırtında çatışmalara katıldığı bildirildi. Görgü tanıkları, sopalar ve kamçılar kullanan bazı Mübarek yanlısı göstericilerin, karşıt gruplar arasındaki çatışmaların olduğu Tahrir Meydanı'na girdiklerini belirtti.

El Cezire televizyonundaki haberde, başkent Kahire’de çıkan çatışmalarda yüzlerce yaralının olduğu da belirtildi.

Bu sırada hükümet, uluslararası toplumdan gelen iktidarın değişimine yönelik çağrıları reddetti.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle


Mısır'ın İskenderiye kentinde de dün gece Mübarek taraftarlarıyla muhalifler arasında çatışma çıkmış, birbirlerine taş ve sopalarla saldıran tarafların arasına ordu birlikleri girmesine rağmen olayda çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilmişti.

HÜSNÜ MÜBAREK PES ETTİ

KARARTMA SONA ERDİ

Öte yandan Mısır'daki internet erişiminin de günler süren karartmanın ardından bugün yeniden normale döndüğü bildirildi. Devlet televizyonundan yapılan açıklamada, TSİ 15:00'den TSİ 08:00'e kadar olan sokağa çıkma yasağının da bugünden itibaren TSİ 17:00'den TSİ 07:00'ye çekildiği bildirildi.