Zlatan'dan ağır eleştiri

Barcelona'dan AC Milan'a transfer olan İsveçli golcü Zlatan İbrahimoviç, Pep Guardiola'nın, Barcelona'nın kazandığı başarılarda payı bulunmadığını ileri sürdü

Zlatan'dan ağır eleştiri

Milan’a geldikten sonra eski formunu yakalayan İbrahimoviç, uluslararası basında yer alan açıklamasında, Barcelona’da 22 yıldız oyuncunun bulunduğunu ve Guardiola’nın bu oyuncuları idare etme yeterliliğine sahip olmadığını söyledi.

Guardiola’yı az tecrübeye sahip iyi bir teknik direktör olarak gördüğünü belirten İbrahimoviç, "Farklı kişiliklere sahip 22 yıldız oyuncuyu idare etmek için çok genç. Nitekim bazı oyuncuların kişilikleri onun kişiliğine üstün geliyor" diye konuştu.

İspanyol takımın bir sezonda 6 kupa kaldırdığını anımsatan İbrahimoviç, bunu, bu takımla herkesin başarabileceğini, kendisinin dahi bunun üstünden gelebileceğini iddia etti.

Barcelona takımında tüm oyuncuların uyum içinde antrenman yaptığını, kimsenin kendisini üstün hissettirme çabasında olmadığını kaydeden İbrahimoviç, İnter, Chelsea ve Manchester United gibi diğer büyük takımlarda bunun farklı olduğunu, bu takımlardaki her oyuncunun, "ben en iyiyim" düşüncesini taşıdığını belirtti.