Yeni Nokia X'ler geliyor!

Nokia'nın bir sonraki Android'li cep serisiyle tanışmamıza sadece günler kalmış olabilir!

Yeni Nokia X'ler geliyor!

Nokia, Android'li telefonlarını piyasaya süreli sadece birkaç ay oldu ancak işaretlere bakacak olursak firma, yenilediği Nokia X serisini tanıtmak üzere.

Android işletim sistemiyle çalışan bir Nokia telefonu sadece birkaç ay önce kulağa hayal gibi geliyordu, ancak firma Nokia X'leriyle bunu gerçeğe dönüştürmüştü. Nokia, artık Microsoft'un kontrolünde, ancak görünen o ki Android'li telefon üretmekten vazgeçmiyor.

Nokia'nın blog'undaki yeşil arka planlı geri sayım, Pazartesi günü Android'li bir telefonun tanıtılabileceğinin ipucunu veriyor. Nokia X serisi, gelişmekte olan piyasalara sunulduğundan, alt seviye özelliklerle geliyorlar. Yeni X2'lerin ise teknik özellikleri geliştirirken, fiyatı aynı düzeyde tutması bekleniyor.


Nokia X2'nin 4.3 inç'lik, WVGA çözünürlüklü daha büyük bir ekran, 1GB RAM, 1.2GHz çift çekirdekli Snapdragon 200 işlemci, 4GB dahili depolama, 5 megapiksel kamera ve VGA ön kamerayla gelmesi bekleniyor. Şu anki XL ve X+ modellerinde olduğu gibi, benzer teknik özelliklere sahip bir veya iki modelin de X2'nin yanında tanıtılması olası.

Resimlerle: Dört çekirdekli en iyi 37 cep telefonu!

Kaynak: CHIP Online