Yalova'da seçim gerilimi

Yerel seçimlerin tekrarlandığı Yalova merkez Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki bir okul önünde AK Partili ve CHP'liler arasında kavga çıktı, 3 kişi gözaltına alındı. Ayrıca bir sandıkta 'Evet' mührünün çalındığı belirtildi

Yalova'da seçim gerilimi

Oy verme işleminin devam ettiği Yalova merkez Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki Yalova Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nde okul bahçesinin dışında AK Partili ve CHP ’liler arasında kavga çıktı. 15-20 kişinin karıştığı kavgaya okulda görevli polisler müdahale etti. Bir kişiyi yere yatırarak kelepçeleyen polis, 3 kişiyi gözaltına aldı.


Olayın hemen ardından okula gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partililerle görüşüp bilgi aldıktan sonra, "Bu mahalledeki herkes kardeş. AK Partililer de bizim kardeşimizdir. Dışarıdan gelenler burayı karıştırmasın" diye konuştu. Daha sonra olay yerine gelen Ak Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan ise Muharrem İnce’yi şov yapmakla suçladı.

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ile AK Parti'nin başkan adayı Yakup Koçal da okula geldi ve CHP’li İnce ile kısa süreli durum değerlendirmesi yaptı.

Polis, okul çevresinde güvenlik önlemlerini arttırdı.

'EVET' MÜHRÜ ÇALINDI

Yalova Zübeyde Hanım İlkokulu'ndaki 1104 numaralı sandıkta da 'Evet' mührünün çalındığı belirtildi. Sandık görevlilerinin bildirmesi üzerine sevk edilen polisler olayla ilgili soruşturma başlatırken, oy verme işlemlerine yedek mühürle devam edildi.

KALP KRİZİ GEÇİREN SANDIK GÖREVLİSİ BURSA’YA GETİRİLDİ

Yalova’da Öğretmen Yusuf Ziya İlköğretim Okulu’nda 1221 numaralı sandıkta seçim başlamadan önce kalp krizi geçiren görevli 50 yaşındaki Ahmet Küçük, Yalova’daki özel bir hastanede yapılan müdahalenin ardından Bursa’daki Yüksek İhtisas Hastanesi’ne sevk edildi. Ambulansla Bursa’ya getirilen Küçük’ün yoğun bakım ünitesindeki tedavisi devam ediyor.

DHA