Türk bayrağını indirmeye kalktı, polis vurdu!

Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'ndaki bayrağın indirilmesine tepkiler sürerken bugün İstanbul Gaziosmanpaşa'da da benzer bir olay yaşandı. Önce bir hastanenin bahçesindeki Türk bayrağını indiren şahıs yakınındaki polis merkezinin bayrağını da indirmeye çalışırken polis tarafından vuruldu

Türk bayrağını indirmeye kalktı, polis vurdu!

Olay saat 12:00 sıralarında meydana geldi. 28 yaşındaki Ali O. ilk önce özel bir hastanenin önüne geldi. Burada direkte asılı bulunan Türk Bayrağı'nı indirdi. Daha sonra hastanenin yaklaşık 50 metre uzağında bulunan Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün önüne gelen Ali O. emniyet müdürlüğü önündeki direkte asılı Türk Bayrağı'nı indirdi.

Ardından emniyetin yan tarafında bulunan ikinci bayrağı indirmeye çalışan Ali O., polis tarafından engellendi. Bunun üzerine saldırgan polisi bıçakla tehdit etti. Polis ise, Ali O.'yu silahla bacağından vurarak etkisiz hale getirdi. Yaralanan Ali O. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

 

KAYMAKAM VEKİLİNDEN AÇIKLAMA 

Gaziosmanpaşa Kaymakam Vekili Ali Uslanmaz, “Saat 12.00 sıralarında Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünün yanında bulunan bir özel hastanenin bayrak direğinde bölücü sloganlar atan şahıs, Türk bayrağını indiriyor. Daha sonra da İlçe Emniyet Müdürlüğüne geliyor, sloganlara devam ediyor. Görevliler ikaz ediyorlar. Elindeki bıçakla bir bayrağı indiriyor ancak diğerine müdahale edince arkadaşlar, güvenlik görevlileri etkisiz hale getiriyorlar. Kişi yaralı, şu anda hastanede" diye konuştu. 

BAYRAK VİNÇLE TEKRAR ASILDI 

Öte yandan, polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı. Emniyet Müdürlüğü güvenlik şeridiyle kapatıldı. Ardından emniyetin önünde indirilen Türk Bayrağı vinç yardımıyla tekrar asıldı. 

İbrahim AKTÜRK/DHA 

Adobe Flash Player Yükle
Diyarbakır'daki olay böyle görüntülenmişti