Taraf yazarı baltayı taşa vurdu

Bir TGB üyesi, Taraf yazarı Emrullah Uslu'yu telefonla arayarak CHP hakkında sahte ihbarda bulundu, sonrasında ise...

Taraf yazarı baltayı taşa vurdu

Türkiye Gençlik Birliği (TGB),  Taraf gazetesinden Emrullah Uslu’yu telefonla arayıp "CHP’nin ikinci katında toplantı yapıldı. darbe planlanıyor" diye sahte bir ihbarda bulundu. Bu görüşme üzerine "Hodri Meydan Süheyl Batum" başlıklı bir köşe yazısı kaleme alan Uslu, "CHP içindeki kaynaklarımdan aldığım bilgiye göre" gibi net ifadelerle "darbe toplantısı" yapıldığını iddia etti.

Bu köşe yazısının ardından bir toplantı düzenleyen TGB üyeleri, Uslu'yu tekrar telefonla arayarak, durumu izah edip kendisini protesto etti.

Konu üzerine konuşan TGB Genel Başkanı İlker Yücel "CHP’nin ikinci katında toplantı yapıldı, darbe planlıyoruz diye uydurduk. Oysa CHP’nin ikinci katında söylediğimiz yerde toplantı salonu bile yok. Arkadaşımızın anlattığı her şeyi gerçekmiş gibi bugünkü köşe yazısında yazdı. İşte orduya da böyle tuzak kuruluyor. Yarın TGB Genel Merkezi’nde Uslu ile yaptığımız görüşmenin ses kaydını açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

TGB’DEN "BALYOZ TUTUKLAMALARINI" PROTESTO

Bu arada TGB üyeleri, "Balyoz Darbe Planı" davasında eski kuvvet komutanlarının tutuklanmasına tepki amacıyla AK Parti Ankara İl Başkanlığı binası önünde eylem yaptı.

Ellerinde çuvallarla AK Parti İl Başkanlığına yürüyen TGB üyeleri, polis tarafından durduruldu. Gruptakiler, burada çeşitli sloganlar attı.Grup adına açıklama yapan TGB Genel Başkanı İlker Yücel, Mustafa Kemal’in askerleri olduklarını belirterek, "Biz Amerikan ordusunun değil Türk ordusunun yanındayız. AK Parti, komutanları tutuklayarak Türk milletini karşısına almıştır" diye konuştu.

Tam bağımsız Türkiye’den yana olduklarını ifade eden Yücel, "Bu tutuklama olayı ikinci çuval olayıdır" dedi.Açıklamanın ardından AK Parti İl binasının önüne yürümek isteyen gruba, polis izin vermedi. Daha sonra gruptan iki kişi, polis gözetiminde ilk barikatı geçerek ellerindeki çuvalları bina önüne bıraktı.Eylem, bir süre daha slogan atılmasının ardından sona erdi.

MİLLİYET