Takılarının sırrı ortaya çıktı

Eda Taşpınar'ın vintage kıyafetlerinin anneannesine ait olmasından sonra takılarının sırrı da ortaya çıktı

Takılarının sırrı ortaya çıktı

Taşpınar, "Onları heykeltraş dedem Engin Yontuç'a yaptırıyorum" dedi.  Akşam gazetesinin haberine göre  farklı tarzı, kendine yakıştırdığı sıra dışı kıyafet ve aksesuvarları ile moda gündeminden düşmeyen Eda Taşpınar, sırrının altında ailesinden gelen genlerin yattığını söyledi.

Fiziğiyle annesinin birebir kopyası olan Taşpınar, İsviçreli zarif anneannesinin de kıyafetleriyle şıklığını tamamlıyordu.

Vintage kıyafetler için pasaj pasaj dolaşmadan anneannesinin gardırobunu kullanan Taşpınar'ın takılarının ise yine bir aile büyüğü tarafından kendisine verildiği ortaya çıktı. Ünlü sosyetik, Atatürk'ün ilk heykelini yapan ünlü heykeltraş Kenan Yontuç'un oğlu olan Engin Yontunç tarafından tüm takılarının yapıldığını belirtti. Değerli mücevherler dışında kullandığı aksesuvarlarının dedesinin yetenekli ellerinden çıktığını söyleyen ikoncan, "Dedem çok yetenekli bir sanatçıdır. Onunla heykel yapmak benim en hoşlandığım şeylerden biridir" dedi.

GLADYATÖR MERAKI DA DEDEDEN GELİYOR

Özellikle yazın gladyatör ayakkabıların yanı sıra, metal takıları, deri mini elbiseleriyle Roma döneminden çıkmış askerleri andıran Eda Taşpınar bu tarzının da temellerinin dedesinin heykellerine dayandığını söyledi.

Taşpınar, "Dedem özellikle metal malzemelerden gladyatör heykelleri yapar. Küçüklüğümden beri bu stilin içinde büyüdüğüm için ister istemez giyim tarzıma yansıyor" şeklinde konuştu.

Taşpınar, "Moda geçici, stil kalıcıdır. Önemli olan modayı kendine göre yorumlayıp, kendi stilinizi yorumlamanızdır önemli olan. Bunun için modayı çok fazla takmıyorum" diyerek stil çözümlemesini de yapmış oldu.