Taciz şikayetinde bulunan kadınlara polis dayağı!

İzmir’de motosikletli bir kişi tarafından taciz edilen 19 ve 22 yaşındaki iki kadın, yardım istedikleri polislerin 'Size bu kılıkla az bile yapmışlar' diyerek kendilerini darp ettiklerini belirtip şikayetçi oldu. Polisler de kadınların kendilerine hakaret edip saldırdığını savunarak karşı şikayette bulundu

12 Ağustos 2017, Cumartesi 10:07

Taciz şikayetinde bulunan kadınlara polis dayağı!
Show Haber’e konuşan 19 yaşındaki Derya, olayı şöyle anlattı: “Eve dönüyorduk zaten. Motosikletli iki genç, elle taciz ettiler beni. Polisleri gördük. Yardım istemek amacıyla yanlarına gittik. ‘Plakayı alamadık, gördüyseniz yardımcı olabilir misiniz?’ dedim. Direkt yere yatırdı zaten. Kırık ayağımın üzerine bastı. Tekmeledi her yerimi. Kalçamda morluk var.”

'SİZE AZ BİLE YAPMIŞLAR'

Tacize uğrayan ve polis tarafından darp edilen kadının arkadaşı Seray ise polis memurunun “Size bu kılıkla az bile yapmışlar. Halinize bakın” dediğini ileri sürdü.

Olayın ardından her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu. Polisler de şikayetlerinde kadınların kendilerine hakaret ederek saldırdıklarını belirtti.

SANİYE SANİYE KAMERADA

Olayın güvenlik kamerası kayıtlarına göre iki kadın yolda gördükleri polislere bir şey söylüyor. Ardından polislerden biri kadınların üzerine doğru yürüyüp vuruyor. Kadınlar da polise karşı koymaya çalışırken ikinci polis memuru diğer kadını vurarak yere düşürüyor. Çevrede toplanan kalabalık polisleri ve kadınları ayırıyor.

İşte o görüntüler: