'Sülalenizi kurutacağım'

İzmir'de Funda İşsiz'i 37 yerinden bıçaklayarak öldüren Celalettin Erkal'ın 102. maddeden serbest kalması İşsiz Ailesi'ni isyan ettirdi

'Sülalenizi kurutacağım'

İzmir’in Urla ilçesinde 6 yıl önce 37 yerinden bıçaklanarak öldürüldükten sonra cesedi boş bir binadaki derin dondurucuda bulunan Funda İşsiz’in katili Celalettin Erkal’ın tahliye edilmesi genç kızın acılı ailesini çileden çıkardı.

Funda İşsiz’in babası Nazım İşsiz, hayal kırıklıklarını ve tahliye ile birlikte gelen korkuyu VATAN’a değerlendirdi. İşsiz, şunları söyledi: “Kızımın katili elini kolunu sallayarak dolaşacak, belki de beni görünce ’Sizin yüzünüden hapse girdim’ diyerek saldırabilir.

"SÜLALENİZİ KURUTACAĞIM" DİYE TEHDİT ETTİ

Can güvenliğim tehlikede. Sapık ve cani olmazsa böyle bir cinayeti yapmazdı. Duruşmalarda gördüm kendisini. Bizi ölümle tehdit etti. ’Ben buradayım, çıkınca sizin sülalenizi kurutacağım’ dedi. Biz aile olarak rahat değiliz. Bir çocuk doğuyor, 16 yaşına gelince canavarca öldürülüyor. Öldüren 5 yıl sonra serbest bırakılıyor.

"TEKRAR İÇERİ ALINSIN"

Böyle adalet, böyle kanun olur mu? Yetkililerden rica ediyorum, tekrar içeri alınsın. Benim kızımı öldüren birini karşımda görünce benim de cinayet işlemem mi lazım? Büyüklerimiz, savcılarımız, hakimlerimiz benim onu öldürmemi mi istiyorlar? Hükümet bunu tekrardan gözden geçirsin.”

"35 YIL YATMALI"

” Funda’nın annesi Huriye İşsiz de kararın kendilerini şok ettiğini belirterek şunları söyledi:”Adalet bizi sırtımızdan vurdu. Benim kızım toprağın altında çürüyorsa o da cezaevinde çürümeli.

Bu idamı çıkarmalılar. İnsan hayatı bu kadar kolay mı. Nasıl saldılarsa tekrar içeri almalılar. Bu kanunun değişmesi lazım. Ömür boyuysa ömür boyu, ağırlaştırılmışsa ağırlaştırılmış, 35 yıl ise 35 yıl yatmalı.”

ABİ KATİLLE KARŞILAŞIRSA?

İşsiz ailesinin avukatı Şükran Öztürk de, şunları söyledi: “Duruşmada suçunu itiraf eden birisinin 5 yılda tahliye edilmesi hangi adalet anlayışına sığar? Ben bunu kavrayamıyorum.

Bu tahliyenin olabileceğini tahmin etmiştim. Yalnız bunu aileye söyleyemedim cesaretim yetmedi. Funda’nın şu anda 25 yaşında olan bir erkek kardeşi var.

Ya kardeşi Tarık İşsiz katil zanlısı ile karşılaşırsa? O da zanlı Celalettin Erkal’ı öldürürse biz onu adam öldürmekten yargılayabilir miyiz acaba? Celalettin Erkal, Funda’nın ailesini 8 ay öncetehdit etti.”