Sosyal medya fenomeni uyuşturucu kraliçesi

Uyuşturucu baroniçesi, Meksika'da sosyal medyanın en çok konuştuğu isimlerin başında geliyor. Kadın uyuşturucu kraliçesi kaleşnikoflu, bikinili fotoğraflarıyla sosyal medyada da boy gösteriyor

Sosyal medya fenomeni uyuşturucu kraliçesi

Meksika'da son yıllarda ABD istihbaratıyla birlikte yapılan operasyonlarda birçok mafya lideri öldürüldü ya da yakalanıp cezaevine gönderildi. Liderlerini kaybeden Sinoloa karteline bağlı Antraks grubunun yeni kadın lideri ise Meksika ve Latin Amerika basınının ve sosyal medyanın yeni fenomeni olma yolunda. Meksika basını, “Antraks imparatoriçesi" lakaplı Claudia Ochoa Felix'in Antrakslar çetesinin yeni lider olduğunu yazıyor.

KALEŞNİKOF VE BİKİNİLİ SELFİE FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞIYOR

Claudia'nın bir anda fenomen olmasını sağlayan ise, her fırsatta twitter ve youtube hesabından paylaştığı, lüks hayatını gözler önüne seren kaleşnikoflu ve bikinili selfieleri. Lüks takılarını ve araba koleksiyonunu da sosyal medyada takipçileriyle paylaşan Claudia'nın, kız arkadaşlarıyla lüks arabasında içki içip, şarkı söylediği videosu tıklanma rekoru kırıyor. 27 yaşındaki Claudia'nın, geçen yıl Hollanda'da yakalanan ve ABD'ye iadesi beklenen “Antraxlarö grubu lideri Radrigo Arechiga Gamboa'nın yerine geçtiği söyleniyor.

EN BÜYÜK UYUŞTURUCU KARTELİNE BAĞLI

Meksika'nın Culiacan bölgesinde faaliyet yürüten Antraxlar grubu, geçtiğimiz şubatta yakalanan “bücür" Joaquien Guzman liderliğindeki Meksika'nın en korkutucu ve en büyük uyuşturucu kartellerinden Sinoloa'ya bağlı bulunuyor.