Son 'şike' kararına Trabzon'dan ilk tepki

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin son 'şike' kararı sonrası gözler Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'na çevrilmişti. İşte İbrahim Hacıosmanoğlu'nun karara ilk tepkisi

Son 'şike' kararına Trabzon'dan ilk tepki

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararın ardından karara itiraz edeceklerini açıkladı. Mahkemenin yeniden yargılama kararının ardından Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu sessizliğini bozdu.

"MAHKEME BAŞKANINI TANIDIĞIMIZ İÇİN.."

"Karar beni şaşırtmadı, beklediğim bir şeydi" diyen Hacıosmanoğlu, "Mahkeme başkanını tanıdığımız için sonucu kestirebiliyorduk bu nedenle hukukçu arkadaşlarımız bu sonuca göre hazırlıklarını yaptı tamamladı. Mahkeme başkanının Fenerbahçeli olduğunu söylüyorduk sonucun böyle olması normal. 7 gün içinde itiraz edeceğiz. Mahkeme başkanının rengi belliydi kararı da rengine göre verdi. 13. ağır cezanın şimdiye kadar vermiş olduğu bu tür mahkumuyetlerin hepsine müracaat ettiklerinde yeniden yargılama vermek zorunda kalacak" dedi.

HSYK'YA SUÇ DUYURUSU YAPILACAK

Sporx'e konuşan Başkan Hacıosmanoğlu, "Hem 14. Ağır Ceza'ya itiraz edeceğiz hem de mahkeme başkanı ve savcıyla ilgili HSYK'ya suç duyurusunda bulunacağız" dedi.