Sivas'tan UEFA'ya protesto

Sivassporlu bir grup taraftar, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) kırmızı-beyazlı ekip hakkında verdiği "Avrupa Ligi'nden 1 yıl men cezası" kararına tepki gösterdi.

Sivas'tan UEFA'ya protesto

1967 Sivasspor Genç Taraftarlar Derneği ve Yiğido Gençlik Taraftar Grubu üyesi yaklaşık 100 taraftar, UEFA’nın kararını protesto etmek amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Grup adına basın açıklaması yapan Sebahattin Ünlü, takımlarını her koşulda desteklediklerini söyledi.

Sivasspor’un geçen sezon üstün bir başarı göstererek ligi 5. sırada bitirdiğini ve UEFA Avrupa Ligi’ne gitme hakkı kazandığını belirten Ünlü, "Sahada kazandığımız bu başarıyı maalesef masada kaybettik. Hiç hak etmediğimiz bir şekilde Avrupa kupasından men edildik. Sivasspor hayatta şike yapmamıştır. Masada kaybettiğimizi inşallah yine masada kazanacağız. Bu yanlış kararın, ?Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nden döneceğine ve hak ettiğimiz Avrupa kupalarına gideceğimize yürekten inanıyoruz. Bunu tüm Sivaslılar adına istiyoruz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından bir süre tezahürat yapan grup, daha sonra dağıldı.

AA