Sivas'ta hakem protestosu

Sivassporlu bir grup taraftar, hakem kararlarına tepki amacıyla meşaleli yürüyüş yaparak Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nu protesto etti

Sivas'ta hakem protestosu

Spor Toto Süper Lig’de bugün saat 16.00’da oynanacak Sivasspor-Trabzonspor karşılaşması öncesinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda toplanan 150 civarındaki Sivasspor taraftarı, TFF ve MHK aleyhine tezahüratlar yaptı.

"Paha Biçilemez Hakemler İstiyoruz" ve "Çekin Kirli Ellerinizi!!!", "Biz TFF ve hakemlerden destek istemiyoruz, biz TFF ve hakemlerden adil yönetim istiyoruz, biz hak etmediğimiz yerde zorla kalmak istemiyoruz, Sivasspor olarak mücadele ederek kalacağız diyoruz" yazılı siyah pankartlar taşıyan taraftarlar, TFF ve MHK’yı protesto etti.

Atatürk Anıtı önünden tezahüratlar yaparak Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi yanındaki alana geçen gruptakiler, burada da protestosunu sürdürdü. Grup adına basın açıklaması yapan Sivasspor Yiğido Gençlik Taraftar Grubu tribün lideri Mesut Daştan, "Bu bir isyandır.

Burada bizim yaptığımız çifte standarda ve eyyamcılığa isyandır. Açıkça söylüyoruz bizim burada isyanımız hakem hatalarına değil, hakemlerin kasıtlı kararlarınadır.

Tabii ki futbolda hakem hataları olacaktır, bizler bunu bilecek ve ayırt edecek düşüncelere sahibiz, fakat son haftalarda Sivasspor’a yapılanı hata değil, kasıt olarak yorumluyoruz biz" dedi.

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle