Say'dan Gürses'e hakaret davası

Piyanist Fazıl Say, kendisi hakkında “Yavşak”, “O da sanatçı mı?” şeklinde ifadeler kullanan arabesk sanatçısı Müslüm Gürses'e açtığı 50 bin TL'lik tazminat davasının ardından bu kez hakaret davası açılması için suç duyurusunda bulundu

Say'dan Gürses'e hakaret davası

Habertürk'ün haberine göre  Fazıl Say, tutarsızlıkları vurgulamak için kullandığı “Arabesk yavşaklığından utanıyorum” sözüne kızıp “Yavşak, o da sanatçı mı?” diyen Gürses’e 50 bin TL’lik tazminat davası açmıştı.

Bununla da yetinmeyen Say, savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinde Gürses’in Kumburgaz’da çıktığı sahnede kendisine hakaret edip, kişilik şeref ve haysiyetini zedeleyici ifadeler kullandığını öne sürdü.

Gürses’in ifadelerine ilişkin basında yer alan haberleri delil gösteren Say, Gürses’in 28 Ağustos’ta TRT’deki bir eğlence programında da “Bu arkadaş kokain cinsinden” dediğini iddia etti.

Gürses’in kendisine “Yavşak”, “Kendisi sanatçı mı?”, “Batılı Amerikan özentisi” gibi ifadelerle “basın yoluyla kişilik haklarına saldırı ve hakaret” suçu işlediğini belirten Say, dava açılmasını talep etti.