Savarona'da 'grup' çıktı

Savarona Yatı'na yapılan baskında 9 yabancı uyruklu kadın Savcılık'a sevk edilirken, Rusya'da bir müzik grubu üyesi 4 kadın Savcılık'a çağrılmadı

Savarona'da 'grup' çıktı

Antalya İl Jandarma Komutan-lığı’nın Savarona Yatı’na yönelik insan ticareti ve fuhuş operasyonu kapsamında kurtarılan Rusya ve Ukrayna uyruklu 9 kadın, savcılığa sevk edildi.

Kadınlar, jandarmada ifade vermeyi reddetti. Savarona’da fuhuş yaptırılan ve jandarmanın operasyonuyla kurtarılan Rusya ve Ukrayna uyruklu 9 kadın, operasyonu yürüten savcılığın talebi üzerine adliyeye sevk edildi.

Antalya’da Çocuk Evi’nde tutulan kadınların jandarmaya ifade vermeyi reddettikleri belirtildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan, 13 kadından 9’unu ifadesini almak için adliyeye çağırdı.

Diğer 4 kadının ise Rusya’nın ünlü bir müzik grubunun üyesi olduğu ve savcılığa çıkartılmadığı belirtildi. Astsubayın elini ısırdı Rusya ve Ukrayna uyruklu 9 mağdur kadından biri cep telefonunu teslim etmek istemedi.

İfadeye cep telefonuyla girilemeyeceği anlatılan kadın, direndi. Kadın astsubay Songül K., Rusça konuşarak telefonu istedi ve elini uzattı. Ancak kadın bağırarak astsubayın uzattığı eli ısırdı.

"ONLARCA PREZERVATİF VARDI"

Gürültüyü duyan savcı olayın ne olduğunu öğrendi ve kadının gözaltına alınmasını istedi. Kadın ve erkekler çıplaktı Savarona’ya ilk ayak basan bir astsubay, gördükleriniş öyle anlattı:

“Yata çıktıktan sonra kazan dairesi dahil tüm odaları didik didik aramaya başladık. Öğle saatleri olmasına rağmen hemen hemen tüm odalardaki kadın ve erkekler çıplak vaziyette uyuyordu. Her odada onlarca prezervatif vardı.

Kimisi kullanılmış kimisi ise henüz açılmamış. Erkeklerde yüklü miktarlarda desteler halinde paralar bulduk ve sayarak teslim ettik.”

Kazak işadamı Tevfik Arif’in yakınları, gazetecilerin fotoğraf çekmesini engelledi. Sorguları devam eden 8 şüphelinin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.