Sahte paraları iç çamaşırında sakladılar!

İzmir'de internet üzerinden satış ilanı veren kişilerle pazarlık yaptıktan sonra ürünleri satın alıp karşılığında sahte para veren U.E. ve E.B. yakalandı.

Sahte paraları iç çamaşırında sakladılar!

İzmir’de düzenlenen operasyonda, internet üzerinden satış ilanı veren kişilerle pazarlık yaptıktan sonra ürünleri satın alıp karşılığında sahte para veren U.E. ve E.B. yakalandı. Paraların sahte olduğunun anlaşılmaması için alışverişleri genellikle havanın karardığı akşam saatlerinde gerçekleştiren şüphelilerin iç çamaşırına gizledikleri sahte 100 ve 200 TL’lik banknotlar ele geçirildi. 

Polise başvuran vatandaşlar, kendilerinden mal satın alan kişilerin sahte para verdiği şikayetinde bulundu. Bunun üzerine araştırma yapan polis, bulaşma noktalarındaki güvenlik kameralarından şüphelilerin kullandığı otomobilin plakasını tespit etti. Araştırmalarını bu yöne kaydıran Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, otomobildeki iki kişinin kimliklerini belirledi.

SAHTE PARALAR İÇ ÇAMAŞIRLARINDA ÇIKTI

Teknik takibe alınan 48 yaşındaki U.E. ile 29 yaşındaki E.B., yine aynı yöntemle alışveriş yapmak için Eşrefpaşa semtindeki Rakım Erkutlu Caddesi üzerinde bir kişiyle buluştuğu sırada yakalandı. Şüphelilerin yapılan üst arammalarında, U.E.’nin iç çamaşırlarına gizlenmiş 304 sahte 100 ve 200 TL’lik banknot ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin, internet üzerinden satış ilanı veren kişilerle pazarlık yaptıktan sonra ürünleri satın aldıkları, ancak sahte para verdikleri ortaya çıktı. Şüphelilerin, paraların sahte olduğunun anlaşılmaması için de, alışveriş saati olarak genellikle havanın kararmasını bekledikleri belirlendi. İki şüpheli, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

DHA