"Potanın Kartalları" küçük bütçeyle büyük başarı hedefliyor

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden ve büyük bütçeli takımlara rağmen lige tutunan Torku Konya Selçuk Üniversitesi, kısıtlı imkanlarla büyük başarılara imza atmak istiyor.

Torku Konya Selçuk Üniversitesi Başantrenörü Aziz Bekir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligde kaldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Geçen sezon ligde "kader" maçlarında iyi işler çıkardıklarını belirten Bekir, "Hedefimiz; Beko Basketbol Ligi’nde kalmaktı. Yönetimin desteği ve oyuncularımın performansıyla bunu başardık" dedi.

Bekir, başarının sonunda kulüple yeniden anlaştığını, gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladıklarını vurguladı.

"Williams ve De Vries’in kalmasını istiyorum"

Normal sezonun bitmesinin hemen ardından transfer çalışmalarına başladıklarını anlatan Bekir, ilk olarak iç transfere yöneldiklerini aktardı.

Bekir, transferle ilgili yönetime liste sunduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:
"Sean Williams ve Troy De Vries’in kalmasını istiyorum. Sezon boyunca takıma çok büyük katkıları oldu. Sean Williams, 93 blok ile Beko Basketbol Ligi’nde rekor kırdı. Çok ilginç bir oyuncu. Fiziksel avantajları var. Geçen sezondan kalan borçlarını ödersek kalacağını düşünüyorum. Zaten kendisi de ’Konya’da mutluyum, kalabilirim’ ifadelerini kullandı. Troy De Vries da en az Williams kadar önemli. Onun da kalması için elimizden geleni yapacağız."

"Ayağımızı yere sağlam basa basa gideceğiz"

Transfer çalışmalarının ardından gelecek sezonun takımının şekilleneceğine işaret eden Bekir, şunları kaydetti:
"Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Her zaman başarılı olmak istiyorum ama bütçemiz belli. Diğer takımlar da bizim kadar az para harcar ve çok çalışırlarsa şansımız eşit olur. Ancak öyle olmayacağını biliyoruz. Hedefimiz; az bütçeyle büyük başarılara imza atmak. Bunu başaracak güçteyiz. İdeallerimiz için daha çok çalışacağız. Önümüzdeki sene uçuk hedefler koymak yerine, ayağımızı yere sağlam basa basa gideceğiz."

AA