Polise saldırı olaylarının faili yakalandı

İstinye Polis Merkezi'ne düzenlenen bombalı ve silahlı saldırı ile Avcılar'da polis memuruna düzenlenen silahlı saldırı olaylarına karıştığı belirtilen bir kişi çatışma sonucu yakalandı. Şüpheliyle polis arasında çıkan çatışmada 1 polis kasığına isabet eden kurşunla yaralandı

Polise saldırı olaylarının faili yakalandı

Edinilen bilgiye göre olay saat 20.45 sıralarında Sarıyer Tarabya Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde meydana geldi. Caddeyi gözleyen bir sivil polis trafikte ilerleyen ve içinde biri kadın iki kişinin durumundan şüphelenip taksiyi durdurdu.

Şüpheli gördüğü kişileri kontrol etmek isteyen polise ateş açıldı. Şüpheliler takisinin sürücüsünü silahla tehdit edip kaçmaya çalıştı. Bu sırada yaralı polisin telsizle merkezi uyarması üzerine Sarıyer Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri güzergahta önlem aldı kısa süre sonra da taksiyle karşılaştı. Taksiden polise ikinci kez ateş açılınca polis de karşılık verdi.

Saldırganlardan biri yakalandı ancak diğer şüpheli kaçtı. Yakalanan S.G 'nin İstinye'deki karakol saldırısıyla Avcılar'da polise yönelik saldırıyı gerçekleştiren kişi olduğu belirlendi. Yaralı polis Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü olayın ardından Sarıyer Asayiş Büro Amirliği'ne geldi.

İŞTE O SALDIRGAN

İstinye Polis Merkezi'ne düzenlenen bombalı ve silahlı saldırı ile Avcılar'da polis memuruna düzenlenen silahlı saldırı olaylarına karıştığı belirtilen bir kişi çatışma sonucu yakalandı. Yakalanan şüpheli S.G., Sarıyer Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan S.G., sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne sevk edildi. S.G emniyetten çıkışınıda "İşkence yapmak şerefsizliktir" diye slogan attı2. ŞÜPHELİ BELİRSİZLİĞİ

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 2. şüpheli olduğuna dair iddiaları net bir dille yalanladı ve "Tek şahıs vardı o şahısta yakalandı" dedi.

Çapkın'ın bu açıklamalarına rağmen başta Anadolu yakasındaki bazı metrobüs durakları olmak üzere polis, ellerindeki eşgale uyan kişilere kimlik kontrolu yapıyor. Aranan erkeğin siyah çantalı olduğu ve spor ayakkabı giydiği öğrenildi.

Sarıyer'de 1 polisin yaralandığı çatışma sonrasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı. Vali Mutlu, " Sarıyer'de personellerimizin titiz çalışması sonucu olayın faili örgüt mensubu ele geçirildi.1 polisimiz yaralandı. Sağlık durumu iyi" diye konuştu.