PKK kaçırdığı 2 öğretmeni serbest bıraktı

Bitlis-Diyarbakır Karayolu'nun 30'uncu kilometresindeki cenaze konvoyu saldırıp 2 köy korucunu yaraladıktan sonra karayolunda durdurdukları otomobillerde bulunan 2 öğretmen ile 1 askeri kaçıran PKK'lı teröristler, bu akşam rehin öğretmenleri serbest bıraktı.Kaçırılan asker ile ilgili ise henüz haber alınamadı

PKK kaçırdığı 2 öğretmeni serbest bıraktı

21 Haziran perşembe günü saat 20.00 sıralarında dağlık alandan Bitlis- Diyarbakır Karayolu’na inen bir grup PKK’lı terörist, Buzlu pınar Mevkii’nde, Bitlis kent merkezine cenaze getiren konvoya silahlı saldırıda bulundu. Konvoyda bulunanan köy korucusu Hikmet Kandemir ile akrabası Hüsamettin Kandemir, teröristlerin açtığı ateşle yaralandı. Yoldan geçen diğer araçları da durdurup kimlik kontrolü yapan teröristler, silah tehdidiyle öğretmenler Mehmet Örk, Ömer Sürücü ile asker olan Vahdettin Kaya’yı da yanlarına alarak dağlık bölgede izlerini kaybettirdi.

YARALI KORUCU BUGÜN ÖLDÜ


Yaralı köy korucularından Hüsamettin Kandemir bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybedetti. Teröristlerin elindeki rehinelerin kurtarılması için operasyonlar sürerken, bu akşam saat 19.30 sıralarında Van’da görevli öğretmenler Mehmet Örk ve Ömer Sürücü’nün Bitlis merkeze 20 kilometre mesafedeki Çeltikli köyü kırsalında serbest bıkarıldı.

Bitlis Valisi Nuretttin Yılmaz, Çeltikli Jandarma Karakolu’nda bulunan her iki öğretmenin de sağlık durumlarının iyi olduğunu, aillerinin de Bitlis’e geldiklerini söyledi. Vali Yılmaz öğretmenlerin geceyi Çeltikli Jandarma Karakolu’nda geçireceklerini yarın helikopterle Bitlis’e getirileceklerini belirtti. Kaçırılan askerden ise henüz bir haber olmadığı belirtildi.

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS, (DHA)