Peru liginde büyük skandal

Peru 2. Futbol Ligi'nde mücadele eden Hijos de Acosvinchos kulübünün başkanı Americo İbanez, rakip takımın futbolcularına uyuşturucu verdiğini iddia etti

Peru liginde büyük skandal

İbanez, basına yaptığı açıklamada, geçen hafta sonunda deplasmanda Sport Ancash takımıyla oynadıkları ve 3-0 kaybettikleri maçın devre arasında rakip takımın görevlilerinin Hijos de Acosvinchos futbolcularına su verdiğini anlattı.

Su içen futbolcuların dördünün maçın 2. yarısında kendinden geçtiğini söyleyen İbanez, yapılan testlerde oyuncuların kanında uyuşturucuya rastlandığını belirtti.

Oyuncularına ne tarz bir uyuşturucu verildiğini açıklamayan İbanez, "Test sonuçları elimizde. Raporumuzu vereceğiz. Sorumluların cezalandırılması gerekiyor" diye konuştu.

Sport Ancash Kulübü Başkanı Jose Mallqui ise Hijos de Acosvinchos oyuncularının maçtan önce kızarmış tavuk yediğini ve tavuktan zehirlenmiş olabileceklerini söyledi.

Mallqui’nin bu açıklamasına da tepki gösteren İbanez, "Söyledikleri şaşırtıcı. Tavuk zehirlenmesinin belirtileri, uyuşturucudan farklı olur" dedi.

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle