Paralarının peşine düştüler

İntihar eden işadamı 60 yaşındaki Adem Tüysüz'ün kurucusu olduğu ve kardeşleriyle oğullarının işlettiği kuyumcu dükkanı ile döviz bürosu açılmayınca ortalık karıştı

Paralarının peşine düştüler

Kocaeli’nin en renkli simalarından biri olan Kırkpınar eski ağası Adem Tüysüz’ün evinde intihar etmesi herkesi şok etmişti. İntiharın ardından yaklaşık 1,5 ay sonra kentin en büyük işyerlerinden olan Tüysüzler Kuyumculuk ve Döviz Bürosu’nun kepenklerinin kapanması herkesi şok etti.

Gün içinde açılmayan işyerini görenler telefonlara sarılıp, sahiplerine ulaşmaya çalıştı. Aramalara rağmen aile fertlerinden de kimseye ulaşılamadı. Döviz bürosu ve kuyumcuya işletmesi için yüklü miktarda para verdiği öne sürülen bu kişiler kimseyi bulamayınca polise ve Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Şikayet üzerine Tüysüzler Kuyumculuk ve Döviz Bürosu’nun bulunduğu yerde polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.

Aileye yakın çevreler, Adem Tüysüz’ün intiharının ardından, kar payı karşılığı kendilerine işletmeleri amacıyla para verenlerin paralarını çekmeye başladıkları, işyerinin bu nedenle zora girdiğini önü sürdü.

DHA