Ölümüne 10 saat kala evlendi!

Evlendikten 10 saat sonra hayata veda eden Filipinli kanser hastası Rowden Guo ve kız arkadaşı Liesl'in düğün videosu internette tıklanma rekoru kırdı

Ölümüne 10 saat kala evlendi!

Youtube üzerinden paylaşılan video, yayımlandığı tarihten bu yana 4 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı.18 Haziran tarihinde Filipinler'in başkenti Manila'daki bir hastanede gerçekleştirilen düğün törenine çiftin iki yaşındaki küçük kızları da katıldı. Çiftin törene katılan akraba ve yakın arkadaşları, düğün esnasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Aslında 8 Temmuz'da evlenmek için gün alan çiftin planları, Mayıs ayında yapılan kontrollerde Rowden Guo'ya dördüncü evre kanser teşhisi konulması ile değişti ve damadın sağlık durumunun giderek kötüleşmesi üzerine de düğün töreni daha erken bir tarihe çekildi.

Video, hayatını kaybeden damadın erkek kardeşi tarafından internette paylaşıldı. Guo'nun erkek kardeşi, verdiği demeçte, aslında söz konusu kaydı tek başına izlemeyi düşündüğünü, ancak izlerken gözyaşlarına hakim olmadığı videoyu tüm dünyaya göstermeye karar verdiğini belirtti.

Cumhuriyet