Oğlunu ve gelinini öldürdü

İstanbul Ataşehir'de bir kadın oğlunu ve gelinini başlarından silahla vurduktan sonra 155 polis imdat hattını arayıp polis ekiplerine teslim oldu

Oğlunu ve gelinini öldürdü

Kayışdağ Mahallesi Mesire sokak'ta meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti; saat 19.30 sıralarında Leyla E. (52) 155 polis imdat hattını arayarak, oğlu ile diğer oğlunun eşini silahla vurduğunu söyledi. İhbarı alan polis ekipleri hemen kadının söylediği adrese gitti.

Leyla E. belirttiği adreste Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gözaltına alınarak İçerenköy Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Mesire Sokaktaki eve giden diğer polislerde üç katlı binanın son katındaki daireye girdiklerinde salonda kanlar içinde olan bir erkek ve balkonda kanlar içinde yatan kadını gördü.

Polis hemen sağlık ekiplerine haber verirken binanın girişini emniyet şeridi çekerek giriş çıkışlara kapattı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri salondaki kanepede yatan erkeğin hayatını kaybettiğini tespit etti. Balkonda ağır yaralı bir şekilde yatan kadında yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yapılan incelemede gözaltına alınan Leyla E.'nin polise yaptığı ihbarda söylediği gibi hayatını kaybedenlerin oğlu Bahattin E.(31) ve Leyla E.'nin büyük oğlu Onur E.'nin eşi Neslihan E. (29) olduğu tespit edildi.

ANNE VE DİĞER OĞLU GÖZALTINDA

Polisin evde incelemesinin devam ettiği sırada Leyla E.'nin yakınları ne olup bittiğini anlamak için çaba sarfettiyse de uzun süre bilgi alamadı. Polisin incelemesi sırasında Leyla E'nin eşi de ölen oğlunun iki çocuğuyla birlikte sokakta neler olup bittiğini anlamaya çalıştı.

Polis cinayeti çözmek için geniş çaplı bir soruşturma başlatırken, Neslihan E.'nin eşi Onur E. de gözaltına alındı. Gözaltına alınan anne ve oğlu sorgulanmak üzere Cinayet Büro Amirliğine götürüldü.

Polise kendini ihbar eden Leyla E.'nin olayda kullandığı silahın ruhsatsız olduğu öğrenilirken aynı sokakta oturan vatandaşlardan birisi, "İki el silah sesi duyduk ne olduğunu bilmiyoruz" diye konuştu. Herkesin kanını donduran cinayetin ardından Neslihan E. ve Bahattin E'nin cesetleri Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.