Öcalan 'Türkiye'ye talibiz' dedi'

İkinci Ergenekon davasında söz alan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Abdullah Öcalan'la ilgili çok ilginç açıklamalarda bulundu

Öcalan 'Türkiye'ye talibiz' dedi'

İkinci Ergenekon Davası'nın 85. duruşması görülmeye devam ediyor. Sanık ve avukatların taleplerinin alındığı duruşmada söz alan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, teröristbaşı Abdullah Öcalan’la ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

"ABDULLAH ÖCALAN’IN DEDİKLERİ DOĞRU ÇIKTI"

Daha önce savunmasında Abdullah Öcalan’ı 1999 yılında Türkiye’ye getirildikten sonra sorguladığını söyleyen Hasan Atilla Uğur, Öcalan’ın kendilerine verdiği bilgilerin hepsinin şimdi doğru çıktığını ve sürekli "Beni asmayın" dediğini belirtti.

"BÜTÜN TÜRKİYE’YE TALİBİZ"

Sorgu sırasında Öcalan’ın kendisine, "Biz sadece Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerine değil, bütün Türkiye’ye talibiz" dediğini söyleyen Uğur kendisinin ise içinden "Hadi lan" dediğini ifade etti.

"Evet talipler ve şimdi terör örgütüyle pazarlıklar yapılıyor" diyen Uğur, sözlerine şöyle devam etti: "Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmeler ihanettir.

Herkes şahit olsun. Onlarla gelen bir afta beni buradan çıkaramazsınız. Onlarla aynı aftan yararlanmayı şerefsizlik sayarım"

Hasan Atilla Uğur ayrıca, üye hakimler Sedat Sami Haşıloğlu ve Hasan Hüseyin Özese’nin tarafsızlıklarını yitirdikleri gerekçesiyle heyetten çekilmelerini talep etti. Duruşma sanıkların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.

Cem TURSUN/İSTANBUL (DHA)