Neşe doluyor insan

Marmaris 105. Sokak’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, terzi Salih Yazgan’ın sayesinde bir başka kutlanıyor.  4 yıl önce “Bu en büyük bayram” deyip tek başına sokağı süsleyen Salih Yazgan’a artık tüm mahalle yardım ediyor. Çocuklar unutulmaz bir gün geçiriyor

Neşe doluyor insan
Salih Yazgan “62 yaşındayım. Her 23 Nisan’da çocuk gibi seviniyorum. 23 Nisan 1920’de Atatürk, türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurdu. Bu çok önemli. Ayrıca dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram. Bu emaneti sonsuza kadar korumak lazım” diyor.


 

‘HER SOKAK BİZİMKİ GİBİ OLSUN’


Salih Yazgan, hem evi hem de dükkanının bulunduğu 105. Sokak’a bundan 4 yıl önce kendi diktiği bayrakları eşi ve torunlarıyla asarak ilk 23 Nisan kutlamasını başlatmış. Şimdi bayrama tüm mahalleli birlikte hazırlanıyor. Kadınlar, çocuklara ikram etmek için yiyecekler hazırlıyor, sokakta oyunlar oynanıyor. terzi Salih Yazgan’ın hedefi büyük: türkiye’nin tüm sokakları 23 Nisan’da bizimki gibi olsun.Çocukların yaptığı pankartlar etrafa asılıyor.Mahalleli kendi paralarıyla aldığı dev bayrakları sokaktaki binaların üzerine asıyor.