Mustafa Yumlu: Rüyada gibiyim

Trabzonspor'un Beşiktaş'ı 1-0 yendiği maçta galibiyeti getiren golü atan Mustafa Yumlu, "Rüyada gibiyim" açıklamasında bulundu

Mustafa Yumlu: Rüyada gibiyim

Mustafa Yumlu, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, hafta içinde kutladığı doğum günü sonrası kendisine en güzel hediyenin teknik direktör Şenol Güneş tarafından verildiğini belirterek, "Kayserispor maçında Giray’ın talihsiz bir şekilde kırmızı kart görmesiyle forma giyme şansımın olabileceğini düşündüm.

Hafta içinde yapılan antrenmanlarda hocalarımın bana gösterdikleri ilgi, beklentimi yükseltti, hırsımı artırdı. Oynayabileceğimi düşündüm. Yapılan taktik idmanlarda da Şenol hoca savunmada beni ve Ceyhun’u denedi. Sonunda Beşiktaş maçında benim oynamama karar verdi" dedi.

MAÇ GECESİ NELER YAŞADI?

Bu karar sonrası maça çok iyi konsantre olduğunu ifade eden Mustafa, şöyle devam etti: "Beşiktaş’ın, Avrupa dahil oynadığı tüm maçları izledim, özellikle hücum oyuncularının neler yapabildiklerini titizlikle inceledim.

Maç gecesi rahat uyudum, ancak Hüseyin Avni Aker Stadı’na ayak bastığımda büyük heyecan yaşadım. Atmosferden etkilendim, bir an rüyada olabileceğimi düşündüm. Ancak hakemin düdüğünü çalmasıyla tamamen maça konsantre oldum.

Maç öncesi de kaptanımız Yattara, otobüste benimle özel olarak ilgilenerek, (Rahat oyna. İdmandaymışsın gibi davran. Hiç panik yapma, kaybedeceğin bir şey yok ama kazanacağın çok şey var) dedi. Sonrasında Egemen, Serkan, Tolga, Selçuk, Burak ağabeyler benimle konuştular."

"ATTIĞIM GOLLE 3 PUANIN GELMESİ..."

Golü attıktan sonra şaşkınlık ve büyük sevinç yaşadığını anlatan Mustafa, şunları kaydetti: "Rüyada gibiyim. Beşiktaş maçında forma giyip, gol atıp, o golle 3 puanın geleceği ancak rüyada olur diye düşünüyordum.

Golü bana güvenip forma verdiği için Şenol hocama armağan etmek istedim. Maçtan sonra da mutluluğum devam etti. Tercümanımız Halil, beni eve bıraktı. Annem ve babam beni büyük bir sevinçle karşıladılar. Birlikte tüm spor programlarını izledim. Sabaha kadar da gözüme hiç uyku girmedi."

"ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM"

Mustafa Yumlu, takımın bundan sonraki hedefinin hasreti sona erdirerek, şampiyonluk yaşamak olduğunu kaydederek, "İnşallah Beşiktaş maçında attığım gol bunun kıvılcımı olur.

Bundan sonra tekrar yedek kulübesine veya tribüne dönmek benim için sorun değil. Çalışarak sıramın gelmesini beklerim. Bireysel olarak hedefim bu takımda uzun yıllar forma giyip, şampiyonluklar yaşamak. Ondan sonra ise en büyük beklentim milli formayı giymek" ifadelerini kullandı.