Mourinho Real Madrid'de kalıcı

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, kulübüyle olan 4 yıllık sözleşmesini tamamlamak istediği söyledi

Mourinho Real Madrid'de kalıcı

İspanya’daki COPE adlı radyoya demeç veren Mourinho, "Real Madrid’de devam edeceğim. 4 yıllık bir sözleşme imzaladığımda amacım burada kalmaktı.

İnter’den buraya sadece bir sezon kalmak için gelmedim. Burada kalmak ve gerek futbolcuların gerekse taraftarların benim yanımda olmalarını istiyorum. Bu projede hepimiz birlikte olmalıyız" dedi.

"İKİ ŞAMPİYONLAR LİGİ TESADÜF DEĞİL"

Kariyerinde hem Porto hem de İnter ile geçirdiği ikinci sezonda Şampiyonlar Ligi kupası kazanmasının tesadüf olmadığını belirten Mourinho, "Normal olan, ikinci sezonda takımın daha bir bütün olması. Şampiyonlar Ligi’ndeki bariyerleri kıracağız" diye konuştu.

"Bir sezonda 3 kupa almanın ne olduğunu biliyorum ve hayatımda bunu daha çok yaşayacağım" diyen Portekizli teknik adam, İnter ile geçtiğimiz sezon yaşadığı başarıları Real Madrid’te de yakalayacağını savundu.

Mourinho, Real Madrid gibi büyük bir kulübün hiçbir kupa kazanmadan sezonu bitirmesinin kabullenmesi kolay bir şey olmadığını ancak takım olarak kupa kazanmak için iyi çalıştıklarını söyledi.

Real Madrid teknik direktörü açıklamalarında, Pedro Leon ve Canales gibi forma şansı pek bulamayan futbolculara da "Özil, Kaka gibi futbolcuları geçebilmek için daha fazla çalışmaları ve zorluklara göğüs germelerini" istedi.

Mourinho, bir soru üzerine, "İnter’e gittikten sonra nasıl Juventus’u çalıştıramazsam, Real Madrid’den sonra da Barcelona’yı çalıştıramam" yanıtını verdi.