Milliler 2. oldu

A Milli Erkek Basketbol Takımı, Sırbistan'a 72-78'lik skorla yenilerek organizasyonu ikinci sırada tamamladı

Milliler 2. oldu

Karşılaşmanın ilk yarısında iki takım da savunma güvenliklerinden ödün vermedi. Ömer Onan’ın hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla skor üreten Milli Takımımız, ilk 3 dakika boyunca rakibi Sırbistan’a sayı şansı tanımadı.

Çabuk toparlanan Sırplar, Andusic ve Katic’le sayılar buldu ve oyuna dengeyi getirdi. İlk periyot 18-18’lik skorla tamamlandı. İkinci çeyreğin ilk bölümüne Ay - Yıldızlılarımız tutuk başladı. Bunu iyi değerlendiren Sırbistan, üst üste bulduğu sayılarla bir ara farkı 7’ye kadar çıkarttı (31-38).

Ender Arslan’ın oyuna ağırlığını koymasıyla toparlanan millilerimiz, soyunma odasına gitmeden önce skoru 40-42’ye getirdi. İkinci devrenin ilk bölümüne Kenan Sipahi ile başlayan Türkiye, genç oyun kurucunun verdiği enerjiyle oyuna dengeyi getirdi (44-44).

İlk iki günün tersine pota altı savunmasını bir türlü oturtamayan Ay - Yıldızlı takımımız, hücumda da şanssız şutlardan yararlanamayınca 9 sayı geriye düştü (50-59). Son çeyreğe de 52-62 Sırbistan üstünlüğüyle gidildi.

Final periyotunun ilk dakikalarında fark sabit kalırken yorulan Kenan Sipahi’nin yerine Ender Arslan’ın oyuna dahil olması maçın seyrini değiştirdi. Ender’in asistleriyle sayılar bulan Kerem Gönlüm farkı 3’e çeken isim oldu (62-65).

Kalan dakikalarda eşitliği sağlamak için oldukça büyük uğraş veren Ay - Yıldızlılar, hedefinde başarılı olamayarak Sırbistan’a 72-78 mağlup oldu ve organizasyonu ikinci sırada tamamladı. Öte yandan günün diğer maçında Belçika’yı 77-55 mağlup eden Hırvatistan, turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.