Meksika, zor maçta 3 puanı aldı

2014 Dünya Kupası A grubu ikinci maçında Meksika ve Kamerun karşılaştı. Attığı ilk iki gol ofsayt gerekçesiyle iptal edilmesine rağmen Meksiya rakibini Peralta'nın tek golüyle geçmeyi başardı

Meksika, zor maçta 3 puanı aldı

Dakika 61'de Meksika, Olibe Peralta'nın golüyle 1-0 öne geçti ve maçı bu skorla tamamlayan Meksika, 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Karşılaşmaya etkili başlayan taraf Meksika oldu. Güney Amerika ekibi kritik pozisyonlar yakaladı ancak gerek Itandje'ı gerekse yardımcı hakemi geçmeyi başaramadı. Meksika'nın ağlara gönderdiği iki top ofsayt gerekçesiyle sayılmadı. Daha sonra rakibinin baskısını kıran Kamerun Samuel Eto ile rakip kalede pozisyonlar aradı.

Maçtaki en tehlikeli atağını 23. dakika yapan Kamerun'da Eto'o'nun vuruşu direğe çarptı ve dışarı gitti. İkinci yarıda iki taraf daha kontrollüydü. Ancak Usta ayaklara sahip olan Meksika Dos Santos'un geliştirdiği atakta Peralta'nın golüyle 1-0 öne geçti. Bu golün ardından Kamerun rakip kaleye yüklenmeye başladı. Ancak golü bulamadı ve ilk maçında Meksika'ya 1-0 mağlup olarak kupaya kötü başladı.