LYS’ye ambulansla geldi ama yine de yetişemedi!

Çankırı’da LYS’ye ambulansla gelen 112 çalışanı K.C., 7 dakika geç kalınca sınava alınmadı

17 Haziran 2017, Cumartesi 16:27

LYS’ye ambulansla geldi ama yine de yetişemedi!
Saat 10.00’da başlayan LYS fen bilimleri sınavı için adaylar sabahın erken saatlerinden itibaren gelmeye başladı. Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde yapılan sınavda saat 09.45’te görevliler kapıları kapattı.

VELİLER PANİK YAPTI

Saat 09.52’yi gösterirken binanın önüne ışıkları yanan bir ambulans geldi. Ambulanstan inen sağlık personelinin binaya doğru koşması önce tedirginliğe neden oldu.

Bina önünde bekleyen aileler bina içerisindeki çocuklarına bir şey olduğunu düşünerek kısa süreli bir panik yaşadı. Ancak sağlık görevlisinin LYS’ye geç kalan bir öğrenci olduğu anlaşıldı.

KAPIYA KOŞTU AMA...

Çankırı 112 Ambulans Birimi'nde acil tıp teknisyeni olarak çalışan 19 yaşındaki K.C., bu sabah sınav tarihini karıştırdı ve Çankırı 112 Ambulans Birimi'nde nöbetçi personel olarak göreve başladı. Sınava dakikalar kala yanlışlığı fark eden K.C., sınav yerine yetişemeyeceğini anlayınca amirinden yardım istedi.

K.C.’yi sınava yetiştirmek için seferber olan 112 Acil Çağrı Merkezi ambulansla onu sınava gönderdi. Ancak saat 09.52’de sınav binası önüne geldiklerinde kapılar çoktan kapanmıştı.

Bir ümit kapıya kadar koşan K.C., büyük üzüntü içerisinde geldiği ambulansla sınava giremeden geri dönmek zorunda kaldı.