LYS sonrası facia!

Bursa'da dün girdikleri LYS sınavı stresini atmak için eğlenceye katılan, ardından deniz manzarası izleyen öğrenciler, Mudanya'da kaza yaptı. Olayda ikisi de 18 yaşında olan Beyza Varol ve İdil Bayar hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı

LYS sonrası facia!

Kaza, sabaha karşı saat 04.30 sıralarında, Mudanya Yeni Mahalle’de meydana geldi. Dün girdikleri LYS sınavının stresini atmak isteyen 7 öğrenci, bir eğlence yerinde düzenlenen  ’After LYS’ partisine katıldıktan sonra deniz manzarası izlemek üzere kiraladıkları otomobil ile Mudanya ilçesine gittiler.

Yamaçtaki bir tepeden Mudanya manzarası izleyen gençlerin bulunduğu otomobil, Yeni Mahalle Gül Sokak’ta virajı alamayarak, Marmara Yazlık Evleri’nin bahçesine düştü. Kimin kullandığı belirlenemeyen otomobilde bulunan gençlerden İdil Bayar olay yerinde, Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi’nden yeni mezun olan Beyza Varol da kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Kazada yaralanan Aytuğ Bayar, Basri Yılmaz, Berfo Çakır, Beril Varol ve Tolga Şahin ise çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı. Kazada ölen İdil Bayar ve yaralanan Aytuğ Bayar’ın kuzen oldukları öğrenildi.

AİLELER CENAZELERİ TESLİM ALDI

Mudanya’da geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını yitiren İdil Bayar ve Beyza Varol’un Bursa Adli Tıp Kurumu’na getirilen cenazeleri, aileleri tarafından teslim alındı. İdil Bayar’ın Orhangazi’nin Gürle, Beyza Varol’un da Gemlik’in Küçük Kumla Mahallesi’nde toprağa verileceği bildirildi.

Kazada yaşamını yitiren Özel Tan Anadolu Lisesi 12’nci sınıfa geçen İdil Bayar’ın, bu yıl LYS’ye giren kuzeni Aytuğ Bayar ile eğlenceye gittiği öğrenildi.

Kazada yaşamını yitiren Beyza Varol’un kardeşi Beril Varol ve diğer yaralıların Uludağ Üniversitesi, Çekir ve Muradiye Devlet Hastanelerindeki tedavileri ise devam ediyor.

DHA