Lamouchi: Çok kötü hissediyorum

Fildişi Sahili Teknik Direktörü Sabri Lamouchi, Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası'nda C Grubu'nda mücadele eden Kolombiya ile Fildişi Sahili maçının ardından Kolombiya karşısında alınan mağlubiyeti değerlendi.

Lamouchi: Çok kötü hissediyorum

Grubun ikinci maçında Kolombiya’ya 2-1 mağlup olan Fildişi Sahili’nin teknik direktörü Lamouchi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ayrıntılar nedeniyle maçı kaybettiklerini ve çok kötü hissettiğini söyledi.

Lamouchi, "Stadın turuncu-yeşil olmasını isterdik ancak Kolombiya kazandı. Ancak ortam harikaydı. Kolombiyalılar çok iyi oynadı. Her durumda kaderimiz elimizde" diye konuştu.
Yunanistan maçının zor olacağını belirten Lamouchi, ikinci tura yükselmek için Yunanistan takımını yenmelerinin gerektiğini belirtti.

Lamouchi, iki maçtır 11’de başlamayan yıldız futbolcu Didier Drogba’yla sorunun olmadığını, Fildişi için en iyisini yapamaya devam edeceğini de söyledi.

Fildişililer mağlubiyetten Lamouchi’yi sorumlu tuttu.

Halk, Lamouchi’nin yıldız futbolcu Didier Drogba’yı ilk yarıda oynatmamasından yakındı.

Fildişili vatandaş Richard Yasseu, artık Fildişi takımını desteklemediğini, herkesin hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Fildişi Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Müfettişi François Alledji Assie de Fildişililerin Japonya mücadelesindekiyle aynı performansı gösteremediğini belirtti. Assie, Fildişi için umudun devam ettiğini ve Yunanistan’ı yenebileceklerini de vurguladı.

Fildişi’nin eski yıldız futbolcularından Bernard Gnaore ise takımın oyun tarzını değiştirmediğini, başarısızlığın nedeninin Drogba’nın il yarıda oynayıp oynamamasından kaynaklanmadığını, tüm futbolcuların büyük kulüplerde oynadığını söyledi.

Gnaore, Yunanistan maçının kolay olmayacağını vurguladı.

Fildişi, C Grubu’ndaki son maçını 24 Haziran’da Yunanistan ile oynayacak.