Kuzey Kore lideri sevinçten komutanı sırtına aldı!

2011 yılında ölen babası Kim Yong-il'in koltuğunu devralan ve o günden bu yana ülkesini demir yumrukla yöneten Kim Yong-un önceki gün yeni nesil roket motoru denemesinde oldukça keyifliydi... Öyle ki, acımasızlığıyla bilinen lider, başarılı denemenin sonunda sevinçten bir generali sırtına alıp taşıdı

Kuzey Kore lideri sevinçten komutanı sırtına aldı!
Sık sık yaptırdığı füze denemeleriyle dünyayı ayağa kaldıran; geçtiğimiz günlerde üvey ağabeyi Kim Yong Nam'ı sinir gazıyla öldürttüğü ortaya çıkan; hoşuna gitmeyen raporlar hazırladıklarında üst düzey güvenlik yetkililerini uçaksavarlarla öldürten, hatta vatana ihanetle suçladığı eniştesini köpeklere yedirttiği öne sürülen Kuzey Kore lideri, 'devrim niteliğinde buluş' olarak nitelendirdikleri yeni nesil roket motorunun denemesinde oldukça keyifli görünüyordu.
 

'DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR BULUŞ'


Yüksek itiş gücüne sahip yeni nesil roket motorunun önce kün yapılan denemesi, Kuzey Kore lideri Kim Yong-un'un katılımıyla Sohae fırlatma tesisinde yapıldı. Kim, törende yaptığı konuşmada, denemeyi "tarihi öneme sahip büyük bir olay" şeklinde tanımlayarak, yeni motorun Kuzey Kore'nin uzay programı için "devrim niteliğinde bir buluş" olduğunu belirtti.

'DÜNYA ŞAHİTLİK EDECEK' 


Bu buluşun ülkenin roket sanayisinde "18 Mart devrimi" olarak anılacağını ileri süren Kim, "Tüm dünya, bu buluşun ne derece önemli ve büyük bir başarı olduğuna yakında şahitlik edecektir" dedi. yeni nesil roket motorunun, Kuzey Kore uzay ve uydu fırlatma programlarında kullanılacağı kaydedildi.
GENERALi SIRTINA ALDI


Başarılı geçtiği öne sürülen motor denemesinin ardından Kim Yong-un ve komutanlar birlikte kutlama yaptı. Herkesin alkış tuttuğu kutlamada, acımasızlığıyla bilinen Kuzey Kore lideri o kadar sevinçliydi ki, generallerden birini sırtına alıp taşıdı.