Yeni Yazısı > Kuruntuya gerek yok - 12.06.2014

Kuruntuya gerek yok
12 Haziran 2014

Erkekler cinsel yaşam söz konusu olunca en çok penis boyundan şikayet ediyor. İşe yaramayacağını düşünüp gereksiz yere kuruntu yapıyor. Kilolularda cinsel organ küçükmüş gibi görünüyor. Normal sınırların üzerinde olanı da kadını mutsuz ediyor, acı veriyor...

Uzatmanın yolu var mı?

14 yaşındayım. Haftada 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Penisim 8-9 santim. Uzatmanın yolu yok mu? Benden bazen sperm gelmiyor. Ne olur yardım edin. Bunun çözümü yok mu?

CEVAP

Değerli okurum, daha çocuksun. 16 yaşına geldiğinde söylediklerinin çoğu değişecek. Organ da, sperm de gelişecek. Ama bir çocuk bu yaşta kafayı cinselliğe takarsa atı alan Üsküdar’ı geçer. Yaya kalan çocuk da arkasından bir ah çeker ki işe yaramaz. Sen bunları unut. Mastürbasyonu biraz azalt. 2 yıl sonra buluşmak üzere, mailini bekliyorum.

İlaç kötü etkiledi

Cinsel organı büyüten ilaçlardan 2 kutu kullandım, boyu kısaldı, sertleşme oluyor. Artık erken boşalıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, ne uzar ne kısalır, ne sayısı azalır. Öyle ortaya atılan her ilacı kullanırsanız çöl ortasında yolunu yitirenler gibi kalakalırsınız.

Gebe kalınır mı?

25 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve vajinasının üstüne boşaldım. Kız adet görüyordu. Ertesi hafta da ilişkiye girdik, geri çekilme yöntemi kullandık. O yüzden sevgilim ertesi gün hapı aldı. Sevgilim adet görürken hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, adet görürken hamile kalınmaz. Adetten 1 haftaki sonraki birleşmede gebe kalma şansı yüksek. Geri çekme yöntemleri de yüzde 100 etkili değil. Gebelikten korunma hapları ise her gün bir tane almak koşuluyla adet kanamasının bittiği günden başlayarak düzenli alınırsa yararı var.

Hap gebeliği önler mi?

Bir hap varmış, boşaldıktan sonra 72 saat içinde spermleri öldürüyormuş. Hamilelik de oluşmuyormuş. Acaba bu doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, bu konu benim ilgi alanıma girmiyor. Bildiğim kadarıyla gebelikten korumanın tümü daima yüzde 1’lik bir risk taşıyor. O şans olursa kız da gebe kalmışsa, “Hocam, öyle dedi” demeniz bile abestir.

Acaba benimkinin boyu kısaltılır mı?

27 yaşındayım, cinsel organım epey büyük. Bunu kısaltmanın bir yolu var mı? Bir de benim partnerim var ama aramızda herhangi bir duygusallık yok. Sadece zevk için benimle olduğunu söylüyor. Neden böyle davranıyor?

CEVAP

Değerli okurum, penisin normal sınırlarını zorlamış. Evlendiğinde eşinin zorlamadan ve üzmeden idareli kullanırsın. Bir ziyafet sofrası bulmuşsun, karnını doyurup doyurup gidiyorsun. O yemeğini nasıl ve neden piştiğini de bana soruyorsun. Onu pişirene sorsan daha iyi edersin.

Kızlar ilişkiden kaçıyor

24 yaşındayım. Penisim büyük. Kızlar benden kaçıyor. Ameliyatla veya başka bir yol ile penisimin boyunu kısalttırabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, haklısın ama penisin boyu kısaltılamıyor. Buna ameliyat dahil. Evlendiğinde idareli kullanırsın olur biter.

Kızlık zarım yerinde mi?

23 yaşındayım, cinsellik yaşamadım. 10 yıl önce bisiklet kullandığımda acı hissettim. Çok az kan vardı. Acaba kızlık zarı duyuyor mu? Kızlık zarlarının çeşitlerine baktım, benimkisi duvar gibi, açıklık bile yok.

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarın duruyor. Hem de kale duvarın gibi duruyor. Adetini gördüğünü sanıyorum. O kan nereden geliyor? Demek ki bir boşluk var. Bir yarık ya da delik, işte oradan geliyor. Sapasağlamsın. Neden kaygılandın bilemiyorum. Bisikletin sana bir zararı olmadı.

Eşimi bir türlü mutlu edemiyorum

24 yaşındayım, evliyim. Erken boşalmadan dolayı eşimi mutlu edemediğimi düşünüyorum. Bunun için geciktirici sprey kullanmaya karar verdim. Sizce bir sakıncası var mı? Yan etkisi olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, yan etkisi olmaz. Biraz zevkini engeller. Ancak kesin sonuç alamayacağını düşünüyorum. Bu konunun tedavisi var. Spreyden sonra hâlâ erken boşalman sürerse mutlaka bir uzmana başvur.

Hormonlarımla başım dertte

18 yaşındayım. Hormonlarım aşırı çalışıyor. Günde 10 kez mastürbasyon yapsam yine de canım istiyor. Bu beni çok zorluyor. Doktordan utanıyorum. Ne olur bana bir ilaç ismi verin. Başım derde girecek diye korkuyorum.

CEVAP

Değerli okurum, uzaktan ilaç verilmez. Yasaktır ve zararlı olur. Doktor da sorumluluk altına girer. Bunca yorgunluğun arasında böylesine cinsellik bana göre de hastalık. Ya tedavi ol ya da çelik gibi bir irade dizginini tak atının başına, çek yularını. Her şey senin elinde. Biraz akıl, biraz irade ve gerektiğinde de yardım almak. Başka çaren yok. Şartlar uygunsa evlen.

Kızlık zarımı diktirsem...

20 yaşında kızım, bakire değilim. 2 yıl önce birine aşık oldum. O benimle evlenmek istiyor. Kızlık zarı dikildiğinde eski halini alır mı? 2 yıldır çözümü arıyorum. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, eski hali diye görüntüsü mü yoksa kanamasını mı kastediyorsun? Sorun görüntüsü ise, eşin olacak aday baksa bile yırtılıp yırtılmadığını anlayamaz. Kanaması için ise, durum doktorun keyfine, senin isteğine kalmıştır. Estetik ameliyatla yeniden zar bile yapılabilir. Bunun yolu uzun ve masraflıdır. 2 yıl uğraşıp didinmişsin. Bundan sonra da istediğin olmayacak. Ya senin zarın esnekti değil miydi? Elin erkek eline bile değmedi. Esnedi yavrum, esnedi! Yalandan kim ölmüş ki! Ama pek çok can kurtulmuştur. Çeneni kapat, şansına bir zar at.

Kızlar korkup kaçıyor

21 yaşındayım, cinsel organım çok büyük. Partnerlerim gördükleri zaman korkup ilişkiye girmiyorlar. Bu durum beni rahatsız ediyor. Yardımınızı bekliyorum.

CEVAP

Değerli okurum, penis olayı büyüktür, küçüktür, önemli olan işlevidir, kişinin yaşı ve dinamiklerine bağlıdır gibi üzerine en çok yorum yapılan konudur. Aslında büyüklükten şikayeti olanların yüzde 90’ı bekarlardır. Onların da sorunu büyüklük değil, kızların kaçmasıdır. Bu şuna benzer. Elinde büyük bir para var. Banka bozmuyor, bu nedenle para elde kalıyor gibi... Oysa bu tür şikayeti olanların neredeyse tümü içten içe bu büyüklükten de memnundur. Kızlar tabii ki kaçacaklar. Duygularını, bedenlerin buldozerlerin altına atmayacaklar. Korkunun da pekiştirdiği acıdan herkes kaçar. Bu büyük penisi olanların çoğu evlendikten bir süre sonra uyum ve yöntemi buluyorlar. Bu sorun evlilikte ortak aşılır. Böylece sıkıntılar da ortadan kalkar.

6 yıldır erken boşalıyorum

6 yıllık evliyim. Erken boşalma sorunum var. Tedavisi konusunda nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, sende 6 yıllık çile, ama bu yüzden eşinde cinsellik lime lime. Eşin ne umdu ne buldu. Hayalleri alt üst oldu. Ne yapalım? İlk aklımıza gelen seni tedavi edelim. Ya gelemeyen ya da gidemeyenleri nereye koyalım? Tedavi A planı olmazsa B planı uygulayalım. Eşlerinize duygusal, sevecen, özverili, olumlu ve yapıcı davranın, ruhsal doyumunu sağlayın. Ayrıca bu yüzden kıskançlık krizleriyle onlara dünyayı dar etmeyin. Dahası var efendim! Kadını tatmin edecek cinsel fantezileri ve klitorisi gözardı etmeyin. Şarlatanlara, falanca filanca reklamlara inanmayın, bilimin yolundan şaşmayın.

Günün Sözü

Aşk kimi zaman davetsiz misafir gibidir, ne zaman geleceği ve ne zaman gideceği bilinmez. H.D.

13