Kurtlar Vadisi - Sivas

Sivas'ta yaklaşık bir hafta önce yoğun kış şartları yüzünden aç kalan kurtlar şehre indi. Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü'nün güvenlik kemaraları aç kurtları görüntüledi

Kurtlar Vadisi - Sivas

Kış şartlarının yoğun olduğu kent merkezinde bir hafta önce DSİ 19'uncu Bölge Müdürlüğü bahçesi içerisine inen kurtlar güvenlik kameralarınca görüntülendi. Yiyecek bulamadığı ve aç kaldığı için kent merkezine indiği sanılan kurtlar sabahın erken saatlerinde güvenlik kameraları görüntülerine yansıdı.

Güvenlik görevlilerinin Bölge Müdürlüğü bahçesinde dolaştığı sırada kameralara yansıyan kurtlar dikkat çekti. Bölge Müdürlüğü'nde görevli güvenlik personelinin sonradan farkettiği bir kurtun kent merkezi içerisine doğru kaçığı öğrenildi. Binada görev yapan ve silahları olmayan güvenlik personelinin olası bir saldırıdan kurtuldukları dikkat çekiyor.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

Aç kurtların kent merkezi girişinde araziye yakın bölgede bulunan yere yiyecek bulma umuduyla geldikleri sanılıyor. Görüntülerde güvenlik görevlilerinin dolaştığı bölgelerde kurtların koşarak uzaklaştıkları ve zaman zaman da ağaçlık bölgelerde durarak etrafı kolaçan ettikleri görülüyor.

Kurt, daha sonra toptancılar sitesinde bir esnafın deposuna girdi. Sabah saatlerinde depoda yakalanan dişi kurt hayvan barınağında bir hafta kaldıktan sonra doğaya bırakıldı.