Kübra’nın bacağını kaybettiği kazada karar inşaata takıldı

İstanbul Kabataş’ta, 2014 yılında vapur iskelesine dalarak 10 kişinin yaralanmasına neden olan otobüs şoförü Eyüp Er’in (55) yargılandığı davada, mahkeme olay yerindeki inşaat nedeniyle yapamadığı keşfi, Temmuz ayına erteledi

Kübra’nın bacağını kaybettiği kazada karar inşaata takıldı

DAVANIN 6’NCI CELSESİ GÖRÜLDÜ


İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde otobüs şoförü hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın bugün 6. celsesi görüldü. Duruşmaya sanık otobüs şoförü Eyüp Er avukatıyla birlikte katıldı. Kazada yaralanan ve bacağı kesilen müşteki Kübra Dere ile diğer müştekiler Elif Balkeser ve Recep Özsoy mazeret bildirerek duruşmaya katılmadı.
 

İNŞAAT PROJESİ KEŞFİ ERTELETTİ


Mahkeme hakimi 17 Şubat’ta yapılmasına karar verilen keşfin, inşaat projesi nedeniyle yapılamadığını ve bu durumun tutanak altına alındığını açıkladı. Sanık Eyüp Er’in avukatı Necip Varan da, olay yerinde tekrar keşif kararı verilmesini talep ederek, "Uzunca bir gün verilsin. Olay mahalinde inşaat çalışmaları devam etmektedir" dedi.


 

KEŞİF İÇİN YENİ TARİH VERİLDİ


Mahkeme hakimi de, keşif yapılması için 12 Temmuz tarihine gün verdi. İddianamede, İstanbu Otobüs A.Ş., de görevli otobüs şoförü Eyüp Er hakkında, ’Taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak’ suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.


OTOBÜS YAYALARIN İÇİNE DALMIŞTI


Kabataş’ta, 1 Ağustos 2014’te direksuyonunda Eyüp Er’in oturduğu İstanbul Otobüs A.Ş. otobüsü sürücüsünün kontrolünden çıkıp vapur iskelesine bitişiğindeki durak ve yolcuların bulunduğu bölüme dalarak 10 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.


 

BACAĞI KESİLMİŞTİ


Adalara gitmek için iskelede beklediği sırada İETT otobüsünün altında kalan ve bacağı kopma noktasına gelen İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencisi Kübra Dere’nin tedavisi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürüyordu. Dere’nin sağ bacağı kazanın 4.5 saat süren operasyonun ardından yerine dikilmişti. Doktorlar 10 gün içerisinde bacağın yerine kaynayıp kaynamayacağını izleyecekti. Fakat ayağında morarmalar oluşan ve damarlardan kan akışı sağlanamadığı için Kübra Dere’nin sağ bacağı diz altından kesilmişti.