'Keşke ben ölseydim'

TEM'in Hendek ilçesi geçişinde meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. Nişan dönüşü yaptığı kazada kardeşini kaybeden sürücü, "İki çocuğu yetim kaldı. Keşke ben ölseydim" diyerek kardeşinin cansız bedenine sarılıp ağladı

'Keşke ben ölseydim'

Kaza bugün saat 04.00 sıralarında TEM’in Hendek ilçesi geçişindeki Çakallık Mevkii’nde meydana geldi. 39 yaşındaki Yılmaz Yılmaz yönetimindeki minibüsle Ankara’dan İstanbul’a dönerken,  direksiyon kontrolünü yitirince araç karşı şeride geçip takla attı.

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

Kazada minibüsten fırlayan 34 yaşındaki Oktay Yılmaz, karayoluna düşerek öldü, 4’ü çocuk 13 kişi de yaralandı. Kazada minibüs sürücüsü Yılmaz Yılmaz ile minibüste bulunan aynı aileden Hasan, Kani, Güler, Fatma, Gamzenur, Gülernur, Özlem ve İsmail Hakkı Yılmaz, Aleyna, Cansel e Güldane Kabal ile Hatice Açıkgöz yaralandı.

Yaralılar Sakarya ve Düzce’den sevk edilen ambulanslarla Düzce ve Sakarya’daki  hastanelere sevk edildi. 112 ve jandarma ekipleri minibüsün takla attığı kaza yerinde ellerinde fenerle yol kenarında dakikalarca ölü ve yaralı olup olmadığını kontrol etti.

'BENİM ÖLMEM LAZIM'

Sürücü Yılmaz Yılmaz, yaralı olmasına rağmen hastaneye gitmeyerek ceset torbasındaki kardeşinin cesedine kapanarak ağlarken, "Keşke ben ölseydim Oktay" diye ağladı. Jandarmanın sakinleştirmeye çalıştığı acılı ağabey kazayı ağlayarak yakınlarına haber verdi.

Çalıştığı işyerini arayan ağabeyi, "Birader öldü müdürüm, ailece kaza yaptık. Araba takla attı. Direksiyonda ben vardım, araba sıkışırdı. Keşke ben ölseydim. Birader öldü, 2 çocuğu yetim kaldı. Benim ölmem lazım" diyerek ağladı. Kazada yaralanarak Düzce’ye sevk edilen yaralılardan 3’ünü sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi.

DHA