Kendi kendine yanan bebek!

Hindistan'da, vücudu bir anda kendi kendine yanmaya başlayan 3 aylık çocuk anne-babasını olduğu kadar tıp dünyasını da şoke etti

Kendi kendine yanan bebek!

Hindistan'ın Tamil Nadu kentinde 3 aylık oğulları Rahul'un kendi kendine yanması 23 yaşındaki tarım işçisi anne Rajeshwari Karnan ve 26 yaşındaki kocası Karnan Perumal'ı şaşkına çevirdi.

Adobe Flash Player Yükle

Kısa adıyla SHC (Spontaneous human combustion - İnsanın kendiliğinden tutuşması) olarak adlandırılan sendromla dünyaya geldiği söylenen bebek, hastanede 24 saat boyunca gözetim altında tutuluyor.

KARNINDAN VE DİZİNDEN ALEVLER YÜKSELİYORDU


Mayıs ayında dünyaya gelen Rahul, ailenin göz bebeği idi. Ancak kısa süre sonra bu mutluluk dehşete dönüştü. Doğumdan bir hafta sonra, genç kadın, bebeğinin çığlığını duyup koştuğunda, karşılaştığı sahne korkunçtu. Genç kadının bebeği yanıyordu. Genç kadın o anları "Karnında ve sağ dizinden alev yükseliyordu" sözleriyle anlatıyor:

'Beli ve sağ ayağı alevler içindeydi. Ben ve kocam onu büyük bir havluyla söndürdük ve hastaneye götürdük. Üzerinde herhangi bir yanıcı maddeye rastlanmadı"

PEKİ NEDENİ BU MU?

Devamı ikinci sayfada...Şaşkın anne bebeğinin kendi kendine 3 kez daha yandığını belirtti. Rahul'u inceleyen doktorlardan Narayan Babu, "Bebeğin ailesi açısından durum daha da vahim. Aile çocuklarının hayatından endişeli. Testlerin sonuçlarını bekliyoruz" dedi.

İngiliz uzman Brian J. Ford ise insanın vücudunda bulunan aşırı aseton kimyasalının da bu tür olaylara neden olabileceğini söyledi.

2