Kahramanlığın bedelini ödedi!

Fındıklı'da denize uçan aracı herkes izlerken o genç kız sulara atlayıp 2 kişinin kurtulmasına öncülük etti ama...

Kahramanlığın bedelini ödedi!

İstanbul Fındıklı'da, pazar günü denize düşen ve ters dönen araçın içerisinde mahsur kalan 2 kişi, denize atlayan vatandaşlar tarafından kurtarılmıştı. Kazayı gördüğü anda çevredeki vatandaşları 'Ne duruyorsunuz' diye uyaran ve gözünü kırpmadan sulara herkesten önce dalan Özge adlı genç kadın bir anda Türkiye'nin kahramanı olmuştu.

Çantasını etraftakilere emanet ederek soğuk sulara atlayan Özge adlı genç kadının, kahramanlığı karşılığını hırsızlık olarak gördü. Cüzdanı ve cep telefonu çalınan genç kadın, olayın ardından sessizce ortalardan kayboldu ancak otomobilden kurtardığı 19 yaşındaki Tuğçe G. kahramanını tanımak istediğini söylüyor.

Suya atlayan ilk kişi olan Özge'nin kıyıya çıktıktan sonra soyulduğunu anladığı ve köpeğini de alarak olay yerinden sessizce uzaklaştığı belirtiliyor. Bir başka iddiaya göre ise Özge travesti olduğu için olay yerini sessizce terk etti.

10 KİŞİ OTOMOBİLİ ÇEVİRMİŞTİ

Karaköy-Fındıklı arasındaki sahil yolunda, tehlikeli bir şekilde araç kullandığı iddia edilen 19 yaşındaki Ali K. yönetimindeki 34 YM 6621 plakalı otomobil, denize uçtu. Denize uçan otomobil ters döndü. Otomobil içerisinde kalanları kurtamak için vatandaşlar suya atladı. Yaklaşık 10 kişi boğazın serin sularında otomobili çevirdi. Otomobildeki 19 yaşındaki Ali K. ile 19 yaşındaki Tuğçe G. kurtarıldı.

Kurtarılan gençlere ilk müdahaleyi yine olay yerindeki vatandaşlar yaptı. İlk önce denizin içinden çıkan ve üşümüş olan yaralıların kıyafetleri çıkartıldı ve kuru kıyafetler giydirildi. Hayati tehlikesi bulunmayan gençler, olay yerine gelen bir ambulansla hastaneye kaldırıldı. (Milliyet)
 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle