Kadir İnanır'dan Taraf yazarına ağır yanıt

Taraf Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'nın Kadir İnanır'la ilgili sözlerine İnanır'dan cevap geldi. Sabah'a konuşan İnanır Kütahyalı için çok sert konuştu...

Kadir İnanır'dan Taraf yazarına ağır yanıt

Taraf yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'nın, olaylı Magazin Gazetecileri Gecesi'nde yaşananlarla ilgili sözleri ünlü aktör Kadir İnanır'ı çok kızdırdı. Kadir 'İnanır Ahmet Kaya'ya çatal atıldığı gece oradaydı ama korkmuş ve çıkmış olabilir' sözlerine sert çıkan İnanır şu açıklamalarda bulundu; 'İşte bir adam çıkıyor, kalitesiz ve sevgisiz bir yaklaşımla, yaptığım röportajı tam okumuyor... Ben orada Ahmet Kaya’ya çatal bıçak atanlara bir şeyler söylüyorum, onlar cevap veremiyor, o gazeteci yetmesi cevap veriyor. Sanki onların yalakalığını yapıyor. Bir de beni korkaklıkla suçluyor. Korkak insan yanında koruma taşır. Beni gerçekten tanısa utanacak yazdıklarından. Benim Allah’tan başka kimseden korkmadığımı bu ülkede yaşayan herkes biliyor, o yeni yetme bilmiyor. Sırtımdan şöhret olma sevdasına kapılanlar hep hüsrana uğradı, zaten üç beş kişiyi de geçmezler.

EN SAKINCALI YERDE BİLE ÇOK SEVENİM VAR

Bu ülkenin her karış toprağında elini kolunu sallayarak gezebilecek ender insanlardan biriyim ben. En sakıncalı denilen yerlerde bile çok sevildiğimi biliyorum. Bu değer benim en büyük servetimdir. Ahmet Kaya’ya o saldırının yapıldığı gece orada olmadığımı söylemiyorum ki ben. Salonun bir köşesinde oturuyorum ben o gece, protokol masasındayım. Ahmet geldi, öpüştük. Sonra kapının dışında bir hır gür oldu. ‘Ne olduğunu anlayamadım,’ diyorum ben. ‘Bilseydim ben buna müdahale ederdim,’ diyorum.