Yeni Yazısı > Kadınınıza da sorun - 21.06.2014

Kadınınıza da sorun
21 Haziran 2014

Erkekler bazen bencil davranıyor, kendilerini düşünüyor. Oysa cinsellikte iki tarafın da ilişkiden zevk alması gerekiyor. Erkek, eşini anlamak istemezse, ne düşündüğüyle ya da neden zevk aldığıyla ilgilenmezse yatak odası sorunlara boğulabilir. Eşinize şans tanıyın ki mutlu olun...

Hakim olamıyorum

17 yaşındayım. Penisime hakim olamıyorum. Olur olmadık yerlerde hareketleniyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

CEVAP

Değerli okurum, atı dizginle. Bu kısmen senin elinde. Yani bu yol beyinden geçer. İkinci yol ise giysilerine dikkat et, belli olmayacak bir giyim tarzı bul.

Sekse çok düşkünüm

10 yıllık evliyim, 37 yaşındayım. Sekse çok düşkünüm. Karım ise istemiyor. Ben her gün ilişkiye girmek istiyorum. Fanteziler yapalım diyorum eşim karşı çıkıyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, istersen bunu haftada 2-3’e ayarla. Erken boşalman varsa tedavi ol. Çünkü kadın bu yüzden kaçabilir. Yorgundur, ev işi, çocuk. Evde ona yardım et. Hayat paylaşım demek. Paylaşım deyince erkeklerin aklına hep yatakta paylaşım geliyor. Karınla cinselliğin dışında sıcak ilişki kur, yakın dur ki mutluluğunuz daim olsun.

Bozulmuş olabilir mi?

25 yaşındayım. Nişanlımla kıyafetlerimiz üzerimizdeyken bir şeyler yaşadık. Sevgilim sert hareket etti, çünkü benden kahverengi kan geldi. 2 saat sonra da adet gördüm. Sizce kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, ne zarar gördü ne yırtıldı. Her şey saat gibi tıkır tıkır işliyor. Kızlık zarın da sağlam yerinde duruyor.

Raporumu saklıyorum

25 yaşında kızım. 2 yıl önce nişanlıydım ama ayrıldık. Bu dönemde ilişkiye girdik, benden kan geldi. Doktordan kızlık zarımın yırtılmadığını öğrendim. Şimdi başka biriyle evlenmeyi düşünüyoruz. Muayene kağıdımı saklıyorum. Sizce korkularım yersiz mi?

CEVAP

Sevgili okurum, korkuların yersiz. Bu işler muayene kağıdı ile kanıtlanmayacağı gibi varsayalım ki biraz zedelenmiş olsaydı ne olacaktı? Bu kadar da paniklemeyin. Kendinize güvenin. Evlenmeden önce bu arkadaşla birlikte olacaksan, sil baştan yaşanacaksa kızlık zarının bu kadar peşine düşmenin ne anlamı var?

Acaba hasta mıyım?

21 yaşındayım. 1 hafta önce genelevde ilişkiye girdim ama prezervatif takmadım. Bir gün sonra belimde ağrı başladı. Akıntı, yanma ve acı yok. Acaba ben bir hastalığa mı yakalandım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şeyin yok.

Penis büyür mü?

Penisim normal haldeyken küçük ama ereksiyon halinde 17 santim. Bunun nedeni nedir?Bir de ilişkiye girince penis büyür mü?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel ilişkiye girince penis büyümez. Sertleşmiş hali 14 santimi bulmuşsa neyi arıyorsun ve neyi soruyorsun anlamadım. Eskilerin dediği gibi öküzün altında buzağı arıyorsun.

3 gün oldu ama...

Nişanlımla ilişkiye girdik. Nişanlımın kızlık zarı yırtıldı. 3 gün geçmesine rağmen kan gelmeye devam ediyormuş. Normal mi yoksa doktora gidelim mi?

CEVAP

Değerli okurum, kanın miktarı önemli. Steril bir gazlı bezle oraya tampon yapın. Yarım saat tutun. Kan çoksa hekime gidin. 5-10 gün perhizde olun, birleşme yapmayın.

Ergenliğe girmedim

18 yaşındayım. Ergenliğe girmedim. Penisimin boyu kısa ve etkisiz. Ne olur bana yardım edin. Aileme konuyu açamıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, ailene açılman gerekiyor. Miden ağrısa, akciğerlerinde hastalık olsa ailene açılmayacak mısın? Hormonal bir dengesizlik söz konusu. Bunların ölçümü yapılmadan bir şey söylenmez. Endokrinolog yani iç salgı bezleri uzmanı bir hekime ya da üroloji uzmanına başvurmanızı öneriyorum.

Aklım fikrim cinsellikte

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla konuşamıyorum. Aklım fikrim cinselliğe kayıyor. Bu da sevgiyi bitiriyor. Ne ettiysem çözüm bulamadım. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, yapılacak şey biraz daha öğrenci ve insan sıfatına yaklaşarak, aile bütünlüğü kavramını içine yerleştirerek, sorumluluklarını ve ülkene görevini hazmederek yaşamak. İşte lojistik desteği aldın. Marş marş ileri.

Ağrı çekiyorum

29 yaşında, 8 yıllık evliyim. Doğumdan sonra eşimle ilişkiye giremiyorum. İlişkiye girdiğim zaman vajinamda çok ağrı oluyor. Nasıl düzelebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, jinekolojik bir sorun yoksa ağrılarına çözüm bulacağımıza eminim. Üzülmeyin, yatak mutluluğunuz bozulmasın.

Eğriliği yüzünden ilişkiden soğudum

32 yaşındayım, cinsel organım eğri. Bu durumu yeni fark ettim. Ne yapmam gerekiyor? Kafamda soru işaretleri var. Artık ilişkiye girmek istemiyorum. Yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Ne yapacaksın değerli okurum? Yapacağın bir şey yok. Kızsan, darılsan, gönül koysan onun da anlayacağı yok. Sana “Şimşek çaktı, böyle oldu” diyemez. Cezalandırsan anlayamaz ve içine sindiremez. O da seni cezalandırmaya kalkar “Ben yokum, başının çaresine bak” derse, yalvaran sen olursun. Önerim: Yoluna ve işine devam. Kadınlar farkına bile varmaz. Ancak düzelsin, doğru yolda olsun dersen bilgili bir üroloji uzmanı bulursun.

Sürekli geneleve gidiyorum

3 senedir sürekli geneleve gidiyorum. Bana altın müşteri abone kartı verdiler. İleride evlenince bu alışkanlık sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, şu vahşi kapitalizme bak! Televizyonlarda ekonomik ve sosyal konularda boşuna ‘Vahşi kapitalizm’ demiyorlar. Biz eskiler ‘Gözü dönmüş’ diye kızardık. Bak durum nerelere gelmiş. Altın müşteri!!! İşte benim takıldığım konu bu. Sözle bir yerlere varılmaz ve bir şey kanıtlanmaz. Bana göre aralarında para toplayıp bir çeyrek altın alsınlar. Bir karta da “Altını taktık, her gün yoluna baktık. Seçilene pastayı aldırdık. Bugün de sana bir promosyon hazırladık” diye yazsınlar. Ne dedin? Madalyayı nereye mi takacaklar? Bırak bunun şerefi de onlara kalsın.

Penisim büyük ama kan gelmedi

23 yaşındayım. Sevgilim de 20 yaşında. İlk kez ilişkiye girdi ama kan gelmedi. Cinsel organım büyük, neden kan yoktu? Kız arkadaşıma sormak için erken olduğunu düşünüyorum. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, gel büyüklük sende kalsın. Sen beni dinle. Bu kararın erken. Kızın geçmişinin namus dedektifliğine soyunma. Eğer evleneceksen başından, ilişkiye girmeden kartlarını açık oyna. “Bak sonra evlenmeyebiliriz, ağlamak, suçlamak, beddua etmek yok ha” de, mertlik budur. İş bitmiş, servis tabakları toplanmış. Sen hâlâ “Bu yemeğin tuzu biraz eksi miydi?” gibi ağız şapırtadıyorsun. Kızlık zarının esnekliği penis çapından fazla ise, kanar. Kıza da bu konuda hiç soru sorma. Nasıl olsa “Sen ilksin” diyecek. Ya işi başından bitir ya da ilişkinin sonunu mutlu getir.

Günün sözü

Kalıcı mutluluk için çok çaba gerekir. Kendiliğinden gelen mutluluk ise yine kendiliğinden uçup gider. H.D.

14