Kadına şiddet bitmiyor!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir yıl önce boşanma kararı alarak ayrı yaşayan karısını sokakta döverek tabancayla öldürmek isteyen Z.Y.'yi, vatandaşların ihbarıyla gelen polis ekipleri engelledi

Kadına şiddet bitmiyor!

Olay, Reşadiye Mahallesi'nde meydana geldi. M.Y. ve Z.Y. çifti bir yıl önce anlaşamadıkları gerekçesiyle boşanma kararı aldı. Bunun üzerine çift ayrı yaşamaya başladı. Yolda karşılaştığı eşi M.Y. ile henüz bilinmeyen nedenle tartışan Z.Y., daha sonra eşini dövmeye başladı. Olayı görenler durumu polis ekiplerine haber verdi.

SİLAHLA ÖLDÜRMEK İSTEDİ

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis elinde tabanca bulunan Z.Y.’yi bir süre ikna etmeye çalıştı. Ancak polisin gelmesine aldırış etmeyen Z.Y., elindeki tabancayı doğrultup eşini ölümle tehdit etti. Polis, Z.Y.’nin bir anlık dalgınlığından faydalanarak etkisiz hale getirip gözaltına aldı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Eşinin kendisini darp etmesi sonucu başında yaralar oluşan M.Y., polis tarafından hastaneye götürülerek tedavi edildi. M.Y., daha sonra Aile içi Şiddet Büro Amirliğine gidip Z.Y.’den davacı ve şikayetçi oldu. Z.Y. ise ifadesi için polis merkezine götürüldü.

DHA