Kaçırılan Başkonsolos Yılmaz'ın babası konuştu

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından basılan ve kaçırılan 49 kişiden biri olan Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz'ın (45) babası Şerafettin Yılmaz konuştu

Kaçırılan Başkonsolos Yılmaz'ın babası konuştu

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından kaçırılan Türkiye’nin Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz’ın Bursa’da yaşayan babası Şerafettin Yılmaz DHA’ya konuştu.

Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki evinde karısı ile birlikte televizyon izleyerek oğullarından bir haber almaya çalıştıklarını söyleyen Şerafettin Yılmaz, "Evladımız ne yapıyor şu anda? Nerede olduğunu da bilmiyoruz. Biz devletimize çocuğumuzu emanet ettik. Devlette bize çocuğumuzu bir gün emanet edecek. Ama bugün ama yarın. Ancak hiçbir taraftan bilgi gelmiyor. Hiç ses gelmiyor. Ailesi Ankara'da. Gelinle telefonda konuşuyoruz. Bana 'sen nasıl izliyorsan televizyondan, ben de öyle izliyorum' dedi. Başka yerden bize haber gelmiyor. Endişeliyim. Evlat ya. Bir ağaç bile on seneye meyvesini veriyor. Bir evladı yetiştirip de bu hallere getirmek kolay değil. Allah ona da, devletimize de bir fırsat versin, bir hale, bir yola çıkarız inşallah" diye konuştu.Öztürk Yılmaz'ın annesi ise gözyaşı dökerek, "Sabah akşam televizyon izliyorum, ağlıyorum. Devletimiz, inşallah Allah'ın fırsatıyla oğlumu geri getirir, biz de kavuşuruz diye konuştu.