İşte İstiklal Marşı'nın en doğru söylenişi

İsteyen herkes, İstiklal Marşı'nın en doğru söylenişine, devletin bu sitesinden ulaşabilecek

İşte İstiklal Marşı'nın en doğru söylenişi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile Devlet Çoksesli Korosu'nun birlikte seslendirdiği İstiklal Marşı kaydı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlanmaya başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında kamulaştırılan milli marşın kusursuz söylenmesinde bazı güçlükler yaşandığını dikkate alan Bakanlık, önemli bir hizmeti uygulamaya koydu.

Bu kapsamda, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, kendisine bağlı sanat kurumlarından CSO ile Devlet Çoksesli Korosu'nun birlikte seslendirdiği İstiklal Marşı kaydını, bakanlığın 'www.kultur.gov.tr', genel müdürlüğün www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden yayımlamaya başladı.

Genel müdürlüğün web sitesinden indirilebilen İstiklal Marşı, kullanım kolaylığı sağlaması açısından dört farklı biçimde seslendirilerek kaydedildi.

2011 yılının 'Mehmet Akif Ersoy' yılı ilan edilmesiyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yürürlüğe konulan bir dizi etkinliğin ilki olan hizmetin, toplumun, Milli Marşı doğru ve temiz söyleyebilmesine katkıda bulunması amaçlanıyor.

AA