İşte Ergenekon kararları!

Ergenekon davasında beklenen kararlar açıklandı. 21 beraat kararının verildiği davada, 17 sanık için tahliye 15 sanık için yakalama kararı çıktı

İşte Ergenekon kararları!

Ergenekon davasında beklenen kararlar açıklandı. Mahkeme heyeti "Ergenekon Kararı"nı okundu. Kararın okunması 2 saat 10 dakika sürerken Ümit Kocasakal'ın da aralarında bulunduğu bazı avukatlar salonu terk etti. Bu esnada Doğu Perinçek'in de aralarında olduğu sanıklar da salonu terk etmek istedi. Ancak jandarmanın buna izin vermemesi nedeniyle salonda arbede çıktı.Gelen ilk bilgilere göre 21 sanık hakkında beraat kararı verildi. 17 sanık için tahliye 15 sanık için yakalama kararı çıktı.  Beraat eden sanıklar arasında Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesini bombalamakla suçlanan Osman Yıldırım, Ali Yiğit, gazeteci Caner Taşpınar, Salih Kunter ve Danıştay saldırısı sanığı Süleyman Ezen de yer aldı. Aralarında eski İstanbul Belediye Başkanı Bedrettin Dalan ile eski AKP milletvekili Turan Çömez'in de bulunduğu firari sanıkların dosyaları ise ayrıldı... Ölen sanıklar hakkındaki davalar da düştü...

.

Mahkeme, Kemal Alemdaroğlu, Tuncer Kılınç, Şener Eruygur ve Yalçın küçük’ün de aralarında bulunduğu 15 sanık hakkında yakalama kararı çıkarttı.

Aralarında Mehmet Haberal, Hıfzı Çubuklu, Mehmet Otuzbiroğlu ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın tahliye edilmesine karar verildi.

Haziran 2007'de Ümraniye'deki evinde el bombaları bulunan ve bu yönüyle Ergenekon operasyonu ve davası açısından bir tür 'milat' isim olarak kabul edilen emekli astsubay Oktay Yıldırım 33 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.